Domov

Kontinentální postele v luxusním provedení vám zaručí dokonalý odpočinek

V souvislosti se zdravým spaním se v poslední době stále častěji zmiňují kontinentální postele, jinak zvané také „americké“ nebo „boxspringové“. Tyto unikátní postelové systémy si lze nechat zhotovit na míru u renomovaných odborníků – a věřte, že neexistuje nic lepšího, co byste mohli pro vydatný spánek učinit.

Udělejte něco pro zdravý spánek

Postele kontinentálního typu sice nepatří k těm nejlevnějším, jedná se však o dobře investované peníze. Kvalitní spánek je základem každého úspěšného dne a poděkují vám i vaše záda. Sedavý způsob života dnešní společnosti často vede k problémům s páteří i u mladých lidí, a právě dobrá matrace jim pomáhá předejít. Spojení různorodých vrstev s velkou variabilitou a výška okolo 70 cm, díky níž se i starším lidem snadno uléhá a vstává, vám připraví jedinečný komfort. Neotřelý design v různých provedeních je pak už jen třešničkou na pomyslném dortu.

Jednotlivé vrstvy tvoří dokonalý celek

Kontinentální postele jsou luxusní lůžka se specifickou konstrukcí, na jaká jste zvyklí z pětihvězdičkových hotelů. Skládají se z několika na sobě nezávislých vrstev, přičemž základnu tvoří namísto nám známých roštů tzv. „boxspring“. Jedná se v podstatě o pružinovou matraci střední tuhosti v masivním rámu, na níž leží další matrace, a pak ještě jedna – podobně jako v pohádce „Princezna na hrášku“. Ulehnete-li na tento vyšší typ postele, dočkáte se báječného odpočinku, při němž pomyslné zrnko rozhodně neucítíte. Prostřední vrstvu postele tvoří luxusní taštičková matrace, která zajišťuje optimální podmínky pro spánek. Tato hlavní matrace poskytne vašemu tělu oporu, ať už jste zvyklí spát na boku, na zádech nebo na břiše. Vrchní matrace, které se také říká topper, je snímatelná a zajistí vám dodatečný komfort. Můžete si pro ni zvolit materiál s takovou tvrdostí, která vám nejlépe vyhovuje, obecně se však doporučuje paměťová pěna.

Postele na míru od výrobce s tradicí

Králem mezi výrobci designových kontinentálních postelí je v naší republice rodinná společnost Le Chomat. Tradice řemesla, které se předávalo stovky let z pokolení na pokolení, je v ní pevně zakořeněna. Výrobou čalouněného nábytku a postelí se zabývali již její francouzští předci v 18. století, před válkou přinesl Théopile Chomat svůj sen o výrobě jedinečných lůžek k nám do Čech, a v 90. letech minulého století ho realizovali jeho vnoučata. Dnešní postele Le Chomat jsou dokonalou syntézou mezi moderním designem a úctou k rukodělné řemeslné výrobě. Smysl pro detail a použití výhradně přírodních materiálů, které byly zpracovány ekologickým způsobem, z těchto luxusních postelí na míru činí naprosté unikáty na našem trhu. Na jejich finální podobě se můžete podílet i vy. Jak čelo postele, tak materiál pro čalounění, provedení nožiček, barva či rozměry budou uzpůsobeny vaším požadavkům. Pěkným detailem manželské postele mohou být vyšité iniciály.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − 12 =