Zdraví

Konopí není jen droga, ale má i svoje kladné využití

Mnoho lidí vůbec neví, že konopí není jen droga, která se kouří, ale že má i svoje kladné využití, díky léčivým látkám, které obsahuje. Patří k rostlinám, které se pěstují od pradávna a již ve středověku znali jeho léčebné využití. V dnešní době existují seed banky, které se zaměřují na pěstování, zkoumání a šlechtění těchto rostlin. Konopí a semena z bank slouží pro využití v lékařství. Semínka konopí obsahují: proteiny, esenciální mastné kyseliny, sacharidy, minerály (vápník, magnesium, fosfor, železo, zinek) a vitamíny (D, E, K, A, B, C).

Konopný olej

Konopný olej získaný z odrůdy konopí setého, je velice cenný rostlinný olej, obsahuje omega3 a omega6, což jsou nenasycené mastné kyseliny, potřebné pro náš organismus. Využití se doporučuje hlavně pro studenou kuchyni, například do salátů, také se však osvědčil v kosmetice, doplňuje obsah ceramidů v pokožce, je protizánětlivý, antibakteriální, hydratuje pleť a tím se pokožka celkově léčí, zlepšuje stav u atopického ekzému, lupénky nebo akné. Také má dobrý vliv na střeva, čistí organismus, pomáhá lidem s Parkinsonovou chorobou nebo roztroušenou sklerózou a jiným nemocným zmírňuje bolest.

Konopná mast

Využití v lékařství mají i květy a listy přírodního konopí, ze kterých se dělají konopné masti, které léčí různé nemoci, jako jsou některé druhy ekzémů, bolesti zad, migrény, bolesti hlavy, menstruační bolesti a jiné. U bolesti hlavy se doporučuje natřít mastí čelo a spánky, u ženských problémů je dobré namazat podbřišek a jemně masírovat, u bolesti zad se mažou bolavá a ztuhlá místa.

Zajímavé zjištění

Mezi zajímavosti o konopí patří například možnost, využít konopné semeno jako náhražku masa, stejně jako se používají sójové boby. Když se na to podíváme objektivně, zjistíme, že tato rostlina je pro lidi opravdu velice prospěšná, jelikož nám při správném používání více dává, než bere, umí léčit, utišovat bolest a regeneruje celé naše tělo.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 1 =