Domov

Když zahradu, tak od odborníků

Postavit dům a zasadit strom. Tak by se dal charakterizovat životní úkol každého muže. Postavit dům vám může firma. Ale nešikovně zasazený jeden strom vám může přinést problémy. Problematika založení nové zahrady je poměrně komplikovaná a nejde o to, jen zasadit někam strom nebo jinou dřevinu a k ní přidávat další. Zahrada musí mít nějaký tvar, smysl, charakter, musí mít nějakou svou tvář. Důležité přitom je, aby se zde nemíchali různé typy rostlin, které se navzájem typově na jednu zahradu nehodí. Celkově je nejprve vlastně nutné ověřit jaký typ zeminy máte, udělat plán toho, kde co bude, určit kosterní dřeviny a následně doplňkové. Cítíte se na to? Pokud nejste zahradník tak vás to může stát nejen spoustu úsilí, ale také možná zmaru, protože ač se budete snažit sebevíc nemusí zahrada vypadat podle vašich představ. Co v takovém případě dělat? Zavolejte si odborníka.

Jak to probíhá?

Našel jsem firmu Zahradnictví Franc, která se na návrhy a realizace zahrad specializuje. Jsou to specialisté v oboru, kteří již mají na svém kontě mnoho zrealizovaných zahrad a spokojených majitelů kteří se o ně dále starají. Nejprve je třeba kontaktovat firmu s nejlépe půdorysem zahrady. Další krok je ten, že  se na zahradu přijede podívat specialista, který zahradaposoudí možnost, vše si zdokumentuje, zapíše a následně zpracuje v aplikaci. Toto zpracování zabere nejvíce času, protože se bere v úvahu skutečně každá rostlinka a pokud máte pozemek, kde bude zahrada stát velký bude to hodně práce, ale výsledek  bude stát za to.

Projdete se virtuální zahradou

Až bude mít zahradní návrhář projekt hotový pozve si vás na konzultaci, kde se projdete vaši budoucí zahradou ve 3D a budete moci ihned porovnat, jak moc se shoduje vaše představa s tímto návrhem. Samozřejmě můžete navrhnout i změny.  Zahradní architekt bude jen a jen rád, pokud si sami zvolíte květiny, stromky, keříky, trávy a další věci, které byste na zahradě chtěli mít. Samozřejmě můžete nechat vše na firmě, ale myslím, že každý má aspoň nějakou představu o tom, jaké květiny a rostliny na zahradě chce a jaké ne.  Když si s architektem vyberete květiny dle vlastního výběru budete z nich mít o to větší radost. Aplikace vám ukáže i animaci, jak bude vaše zahrada vypadat poté, co všechna zeleň vyroste.

Když už zahradu máte

Návrhy a realizace zahrad jsou zde pro ty, kteří si nově koupili pozemek, postavili dům a nyní chtějí krásnou zahradu, kde by mohli odpočívat a starat se o ni. Pokud však již zahradu máte možná vás natěším, protože v Zahradnictví Franc mají také katalog  a ehop z kterého si můžete vybrat květiny do vaši již existující zahrádky. Já jsem si osobně vybral Javor Dlanitolistý, který mám moc oblíbený. Na podzim nádherně mění barvy a i v průběhu roku potěší svými nádherně tvarovanými listy.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + 10 =