Životní styl

Kde nakoupit vybavení pro kapelu?

Snem nejednoho teenegera je založit si svoji vlastní kapelu. I já, když jsem byl ten –náctiletý jsem snil o tom, že zpívám před zaplněným publikem se svou rockovou kapelou a fanynky se při tom můžou zbláznit. Mými idoly byly v té době skupiny Guns ´n Rosses, Metallica a z českých či slovenských kapel Kreyson s Láďou Křížkem, Team a Tublatanka. To byly časy, kdy jsem lítal ve hvězdách a představoval si život rockové hvězdy.

Ke kvalitní hudbě jsou potřeba i kvalitní nástroje

 

Nepocházím z hudební rodiny, hudební sluch mám prakticky nulový, takže nemám sebemenší dispozice k této branži. Kdysi jsem sice chodil do hodin hry na kytaru, ale žádný Santana se ze mě nestal. Ale je mnoho mladých hudebníků, kteří se svou pílí přiblížili svému snu a se svými kamarády si založili svou vlastní kapelu. Každému je ale jasné, že vlastní kapela není vůbec levný oříšek. K hudbě potřebujete i nástroje a další vybavení, bez kterého to zkrátka nejde.

K základnímu vybavení kapely patří kytary, bubny, klávesy. Je nasnadě, že se mladí začínající hudebníci snaží sehnat akustické kytary za výhodné ceny, nebo se přinejhorším spokojí se starším kouskem po svém tátovi. Tyhle kytary se hodí i pro domácí hraní, nebo k táborákům, takže pokud nemáte ambice proniknout do světa showbyznysu, je i tak tahle volba ta pravá.

Ale co bubeníci? Nepřitahuje vás kytara ani zpěv? Zhlédli jste se v divokých kreacích bubeníků rockových skupin? Není nic jednoduššího, než si tedy koupit bicí. Pokud ale bydlíte v panelovém domě, může nastat problém. Těžko budete mít tak tolerantní sousedy, kteří by vaše hraní na bicí jen tak trpěli. Nejspíš si budete muset najít prostory, kde svým hraním nebudete nikoho rušit. Pokud takové prostory máte, máte napůl vyhráno. Zbývá už jen vybrat ty pravé, pokud možno kvalitní, ale levné bicí nástroje.

Pokud vás nenadchly kytary, nebo bicí, máte samozřejmě možnost hrát na ten váš oblíbený nástroj. Výběr je široký a rozmanitý a v dnešní době už není problémem sehnat i ten nejneobvyklejší nástroj. Pokud se zrovna po nějakém poohlížíte, navštivte eshop ehudobniny.sk.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − fifteen =