Cestování

Kam vyrazit na zahraniční zimní dovolenou?

Už vás nebaví krátké české sjezdovky? Přemýšlíte o lyžování v zahraničí, ale nevíte, kam vyrazit? Máme pro vás malý přehled top 5 lyžařských středisek, která se nachází jen několik hodin jízdy autem z ČR a nabízí perfektní vyžití pro dospělé a děti. Poradíme i s tím, jak koupit lyžařský zájezd za výhodnou cenu.

Itálie, Rakousko, Slovensko, Francie a švýcarský luxus

Naším prvním tipem je lyžování Rakousko – konkrétně oblast Gasteinertal. Nachází se pouhých 100 km od Salzburgu, leží na okraji lyžařské oblasti Ski Amadé. Do oblasti spadají lyžařská střediska Sportgastein, Bad Gastein, Dorfgastein a další. Díky jednomu skipasu se vám otevřou stovky kilometrů sjezdovek všech náročností.

Láká vás více lyžování v Itálii? Doporučujeme středisko Arabba/Marmolada. Užijete si zde nádherná panoramata, zážitkem je sjezd z nevyššího vrcholu Dolomit – hory Marmolada, která měří 3 343 m.

Pokud chcete cestou strávit minimum času, zvolte lyžování Slovensko. Velmi dobré lyžařské podmínky nabízí Ski areál Tatranská Lomnica.

Chtěli byste vyrazit do Francie? Oblíbeným střediskem je Alpe d`Huez, a to díky super bohaté nabídce sjezdovek. Celkem je zde k dispozici 249 km sjezdových tratí.

Na závěr tu máme tip na zimní středisko St. Moritz ve Švýcarsku. Cesta sem je sice delší, ovšem stojí za to! St. Moritz nabízí 350 km sjezdových tratí a záruku slunečného počasí.

Kde koupit lyžařský zájezd výhodně?

Nabídka lyžařských zájezdů je rozmanitá, proto se vyplatí detailní srovnání. To nabízí srovnávač zájezdů NewTravel.cz. Lyžařské zájezdy zde jednoduše vyberete podle místa, ale také podle ceny, data příjezdu a odjezdu, úrovně hotelu a jiných kritérií. Nachází se zde nabídka od 105 prověřených cestovních kanceláří. Na NewTravel.cz zájezd vyberete, poté se dostanete na stránky cestovní kanceláře, se kterou podepíšete smlouvu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 3 =