Domov

Je dobrý nápad kupovat dětem králíka?

Téměř každé dítě touží po tom mít domácí zvířátko. Pokud bydlíte v rodinném domě, bývá ideální možností pes nebo kočka. Pokud v bytě, je třeba volit hlavně menší zvířata. V takovém případě se nabízí osmák, křeček, ale také zakrslý králík. A právě na poslední možnost se zaměříme a zhodnotíme, zda je dobrá volba pro děti.

Na mazlení to nejlepší

Jelikož po koupi jsou králíčci poměrně plaší, je třeba věnovat jim dostatek potřebné lásky, a to hlavně proto, aby si na vás, ale i na vaše děti navykly. To je třeba vědět před tím, než navštívíte konkrétní chovatelské potřeby, tedy eshop ZOOmix. Poté, co se králík osmělí, bude vaši pozornost vyhledávat sám. Ideální tedy pro děti, kteří hledají domácího mazlíčka hlavně na mazlení. To většina zakrslých králíčků miluje a doslova si vynucují pozornost, aby k němu došlo. I to je jeden z důvodů, proč právě toto zvířátko.

Chovat králíka je poměrně nenáročné

Co samozřejmě zakrslý králík potřebuje primárně k životu, to je prostornější klec, domeček a také stelivo. Vše se dá snadno a jednoduše koupit. Následně už je třeba pouze pravidelné krmení. K tomu může být určeno klasické či granulované seno, popřípadě i speciální granule, určené přímo pro zakrslé králíky. Zde hleďte hlavně na kvalitu a na to, aby prospívali zažívání vašeho králíčka. Samozřejmostí je pravidelný přísun čisté pitné vody a také čištění klece. V závislosti na její velikosti často dostačuje i 1x za 14 dní.

Kdy k veterináři?

Zakrslí králíci však nevyžadují ani extra náročnou zdravotní péči. Pokud jsou chováni výlučně v bytě a ven jdou pouze několikrát během léta, stačí očkování jednou za rok. S péčí poté souvisí také stříhání drápků, a to zhruba 1x za tři měsíce. I to jasně ukazuje, že je to pravé zvířátko pro děti, jelikož jim může skutečně přinášet hlavně radost, nikoliv řadu starostí s péčí, jako u jiných druhů.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + eighteen =