Domov

Jakou matraci, aby záda už nikdy nebolela?

Spánek je důležitou součástí péče o duševní pohodu a zdraví. Kvalitní spánek je nutností k regeneraci organismu a načerpání jak fyzických, tak i psychických sil do dalšího dne. Proto bysme měli dbát i na to, na čem spíme. K dobrému spánku přispívají především matrace, které spánek mohou ovlivnit víc, než si myslíme.

Neorientujte se jen podle ceny

Pokud vám na vašem spánku a zdraví opravdu záleží, nemůže být cena tím hlavním vodítkem při výběru. Pokud vybíráte matraci, která je určena pro každodenní spaní, hleďte více na její kvalitu, než cenu. Proto nejsou hypermarkety tím pravým obchodem, ve kterém byste si měli matraci zakoupit. K výběru té správné matrace potřebujete dostatek informací, což vám pracovníci hypermarketů stěží poskytnou. Obraťte se raději na specializované prodejny, které disponují kvalifikovaným personálem.

K těmto specializovaným prodejnám, byť internetovým, patří bezesporu i eshop Lacne-matrace.sk, který nabízí matrace za výhodné ceny. Tamější odborníci svého oboru vám rádi a ochotně zodpoví jakýkoliv váš dotaz a pomohou s výběrem té nejvhodnější matrace pro vás. V nabídce mají stovky matrací různých druhů a konstrukcí, stačí si jen vybrat.

A podle čeho se řídit, při výběru matrace? Především by neměla být příliš měkká, ale ani tvrdá. Tvrdost matrací je odstupňována, stupeň 1 je nejměkčí, 5 nejtvrdší. Matrace by se měla přizpůsobit tělu, tzn. že byste se po ulehnutí neměli moc propadnout. Ortopedové doporučují matrace od stupně 3 a výše, tedy raději tvrdší.

Kromě tvrdosti jsou matrace rozděleny i podle zón. Ty nejlepší jich mají sedm. Zóny se nacházejí po celé délce matrace a jsou rozvrženy podle míry zatížení. Největší zatížení je v oblasti bederní páteře, směrem k nohám slábne.

Pokud se chcete dozvědět více o matracích, klikněte sem. Na stránkách dostanete veškeré informace, které jsou k výběru potřeba. Přeji vám šťastný výběr a pohodlné spaní.

Mohlo by zaujmout...

1 Comment

  1. Matrace says:

    Dobrý den, uvažujeme o tom, že bychom pořídili 3 ks matrace,které bychom spojili v jednu skládací – využití v obyt.autě. Jen máme obavu aby vzhledem k tomu, že je to dětská matrace, vydržela naši společnou váhu dvou lidí cca 140 kg a nepromačkla se až na podložku. Můžete poradit zda by byla vhodná? Díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + 16 =