Děti

Jaké látky podpoří zdravý vývoj dítěte a jak zajistit jejich optimální přísun?

Aby se organismus mohl vyvíjet, potřebuje pravidelný přísun celé řady vitamínů, minerálů, vlákniny, bílkovin a dalších látek. I když se snažíte zajistit dítěti pestrou stavu, nemusí to stačit. V ideálním případě byste musela sledovat složení každé potraviny a složitě počítat, zda obsahuje optimální denní dávku potřebné látky. Máme pro vás několik rad, jak si poradit s jídelníčkem a podíváme se i na nejdůležitější vitamíny a minerály, které vaše dítě potřebuje.

5 zásad dětského jídelníčku

  • snažte se připravovat jídla z čerstvých a kvalitních potravin
  • nedávejte dítěti tučná smažená jídla
  • dítě by mělo jíst ideálně 5× denně
  • nezapomínejte na pitný režim, i děti by měly vypít denně cca 1, 5 až 2 litry tekutin
  • jděte dětem příkladem – jezte s nimi, nikam nespěchejte – cílem je vybudovat v dítěti kladný vztah ke zdravému jídlu

Látky důležité pro zdravý vývoj dítěte

Existuje celá řada vitamínů, které podpoří zdravý vývoj. Jedním z nejdůležitějších je vitamín C, který pomáhá udržovat silný imunitní systém a podporuje normální činnost nervové soustavy. Dále je třeba dbát na přísun vitamínu B1. Ovlivňuje normální energetický metabolismus a činnost srdce. Jeho zdrojem jsou například ořechy. Důležitý je také vitamín B6. Mezi jeho pozitivní účinky patří snížení míry únavy. Z minerálních látek je zásadní příjem vápníku, který podporuje správný vývoj kostí, jódu – pro normální činnost štítné žlázy či selenu pro podporu normálního stavu nehtů a vlasů. Pro udržení normálního stavu nervové soustavy a svalů je potřebný hořčík. Prospěšná je také kyselina listová.

Snadné řešení šité na míru

Abyste se nemusela obtěžovat se sledováním složení každého pokrmu, vsaďte na speciální vitamínové doplňky stravy pro děti. Pro normální vývoj dítěte se doporučuje například Vibovit. Existuje ve variantě Vibovit JUNIOR a Vibovit SCHOOL cucavé tablety. Obsahuje speciální kombinaci vitamínů a minerálů. Složení přípravku prošlo testem Švýcarského vitaminového institutu, který jako referenční laboratoř používá i Evropská komise.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + sixteen =