Životní styl

Jaké jsou vaše oblíbené svátky?

Máte rádi svátky? Hlavně ty, které připadají na pracovní den a kdy si můžete jeden den oddechnout? Kdo by je neměl rád…

Pamatuji si rok, ve kterém snad všechny státní svátky byly o víkendu. Napadlo vás někdy, že by se tyto svátky přesunuly na pátek nebo na pondělí? Bylo by to skvělé mít prodloužený víkend každý rok, i když zrovna nepřipadá státní svátek na pracovní den. Mě by určitě bylo jedno, jestli by tyto svátky přesunuli na pátek nebo na pondělí, tak i tak bychom si prodloužili víkend o jeden den. A zkrátili pracovní týden o jeden den 🙂

basket-16015_640Mými nejoblíbenějšími svátky jsou vánoce. Pokud je ještě krásně nasněženo a je opravdu Ladova zima, jsem nadšená. Neprožívám vánoce ani trochu hekticky, takže když potkávám lidi, kteří vystresováni běhají po obchodech, shánějí dárky na poslední chvíli, táhnou plné tašky jídla, tak si říkám, proč si tak krásné období kazí. Já si vše každoročně naplánuji, od pečení cukroví, vánoční úklid a nákupy dárků často řeším přes internet, kdy začínám většinou v září.

anniversary-20776_640Přehledná služba, kde naleznete kalendář roku 2013, je na http://svatky.centrum.cz/, kde se mohou zapojit i čtenáři a poradit na jedno kliknutí. Najdete zde i veškeré významné dny, které v daném roce jsou, a také zjistíte, jak vycházejí státní svátky v roce 2013. Květnové státní svátky vycházejí na středu, ale červencové státní svátky se kryjí s víkendem. Cyril a Metoděj je v pátek, ale Upálení mistra Jana Husa připadá na sobotu.

Já osobně nemám ráda americké svátky. Svatý Valentýn je pro mě pasé. Pokud budu mít milujícího partnera, nepotřebuji, abychom si jeden den v roce povinně dávali dárky a běhali po obchodě a sháněli cokoliv, čím bychom se mohli obdarovat. Od polštářků se srdíčky až po čokolády ve tvaru srdíček a růžiček. Také nikdy neocením svátek Heloween. Nemůžete se v klidu vydat ani na posezení s přáteli, abyste nenarazili na ošklivé tvory celé od krve s noži, které jim trčí ze zad, nebo se sekerami, které mají zaseknuté v hlavě.

autumn-21495_640Mám ráda svátek MDŽ a líbí se mi svátek matek. Víte třeba to, že MDŽ nemá vůbec nic společného s komunismem? Tento svátek pochází z Ameriky, kde se roku 1908 vydalo protestovat do ulic čtyřicet tisíc švadlen. Protesty byly úspěšné a pracujícím ženám se podařilo získat hlasovací právo a osmihodinovou pracovní dobu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − seventeen =