Domov

Jaké jsou možnosti využití kamenných obkladů?

Každý z nás jistě chce, aby dům a byt, ve kterém bydlí, vypadal za všech okolností naprosto dokonale, a to nejenom po praktické, ale také po estetické stránce. V tomto směru není dobré dělat kompromisy a vsadit na špičkový materiál, kterým je přírodní kámen. Ten dnes najde široké možnosti uplatnění, a to hlavně v souvislosti s obkládáním venkovních, ale také vnitřních prostor. Navíc, kromě estetické stránky, je třeba zmínit tu praktickou. V tomto směru zcela určitě přijde vhod maximální odolnost vůči veškerým povětrnostním vlivům, ale stejně tak přijde vhod mrazovzdornost, pevnost a tvrdost, dlouhá životnost, nebo nenasákavost. To vše následně vede k tomu, že kámen bude po dlouhé roky vypadat naprosto dokonale a perfektně ochrání i vaši stavbu.

Kde ho využít v exteriérech?

Pojďme se tedy podívat na konkrétní možnosti využití. Tou první, se kterou zaručeně chybu neuděláte, je obklad fasády vašeho domu. Díky tomu nejenom zlepšíte její vlastnosti, ale stejně tak můžete zvýšit i hodnotu nemovitosti. Takové venkovní obklady ale nejsou jedinou možností, jelikož stejně tak můžete kámen využít třeba k obložení vašeho plotu, zvláště betonových sloupků. I zde budete okouzleni tím, jak plot dokonale vypadá.  Zvolit navíc můžete různé typy, a to třeba břidlici, kvarcit, ale stejně tak i pískovec.

Jaká místa obložit v interiéru?

Pokud uvažujete nad využitím tohoto kvalitního materiálu i v interiéru, pojďme se také podívat na několik možností, které patří mezi nejoblíbenější. Ideální volbou je obložit stěnu, nebo její část. Ideální volba ve všech moderních interiérech. Podobně se hodí ale obložit i různé příčky, nebo interiérové předěly. Skvělou volbou, kde zároveň oceníte i zmíněné vlastnosti, je obložení krbu. I ten může díky přírodnímu kameni skvěle vypadat a vytvářet tak dokonalou součást vašeho domu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + 17 =