Děti

Jaké hračky připravit chůvě na hlídání

Jistě to zná každá maminka! Svému děťátku se věnujeme dennodenně každou vteřinu, zažíváme s ním dobré i horší chvilky a nálady svého děťátka známe jako své boty. Nastane ovšem i situace, kdy musíme svého potomka na chvíli opustit a svěřit ho na hlídání chůvě. Ať už je chůva oblíbená tetička, babička či cizí paní na hlídání, nikdy nenahradí maminku a proto bychom měli před odchodem připravit pár věcí, které usnadní chůvě práci a zajistí, aby se našemu děťátku tolik nestýskalo.

Kromě toho, že před odchodem sestavíme podrobný seznam jídelníčku včetně detailního časového rozvrhu, kdy se dané jídlo má jíst a v kolik hodin má jít děťátko spát, je třeba připravit i oblíbené hračky a činnosti.

Zatěžkávací zkouška dítěte i matky

Nechat dítě na hlídání chůvě představuje nejen zkoušku pro dítě, ale většinou i pro maminku, která je zvyklá být se svým potomkem každou vteřinu. Aby hlídání proběhlo v klidu ze strany dítěte a bez zbytečných stresů ze strany matky, je dobré připravit pár věcí, které zabaví dítě a ujistí maminku, že vše bude v pořádku.

Matky znají své děti nejlépe, proto právě ony budou  vědět, které hračky děti nejvíce zaujmou a zabaví. Nejdramatičtější bude samozřejmě loučení a odchod matky z domu. V tuto chvíli bude zapotřebí těžkého kalibru, proto vsaďte na jeho nejoblíbenější hračku. U holčiček jistě zabere například dětská kuchyňka. Po krátkém rozloučení tak musí malá kuchařinka rychle k plotně, aby se jí nepřipálil oběd pro plyšáky. Pro samotnou práci s přípravou pokrmu tak nezbude čas na slzičky. A co pro chlapečky? Ti se jistě zabaví hrou na policisty a detektivy. Padouši totiž nečekají až odejde máma, proto musí být malí hrdinové neustále ve střehu. Takové a další činnosti zabaví děti na dlouhé hodiny a spíše než děti za mámou,  bude tesknit máma za dítětem.

Nejen, že se díky aktivní hře nebude dítěti stýskat, ale hra ho také skvěle unaví, což usnadní práci chůvě s uspáváním. Než však přijde čas na noční snění, přijde vhod další, tentokrát klidnější hra. V této chvíli se budou hodit interaktivní hračky, jako například kouzelná malovací podložka od značky Albi nebo dětský počítač MaDe, díky kterým se dítě nebude nudit, ale zároveň se zklidní před spaním.

obr-hracky-3

Zatímco první kritický bod hlídání v podobě odchodu matky z domu jsme již překonali, nastává večer a s ním i kritický bod číslo dvě. I díky únavě bývá večer dítě mnohem přecitlivější a začne vzpomínat na mámu. Důležité je tedy připravit mu takový program, který obvykle dítě absolvuje s maminkou. Na řadě je tedy koupání! Připravme chůvě do koupelny spousty hraček do vody, ať je nemusí hledat. Bublinková koupel a hra na potápěče nebo malé mořské víly sebere dětem poslední zbytek energie a to pak přijde na řadu postýlka. Dítě je zvyklé na usínání s matkou, proto i tato část hlídání může představovat určitý problém. Případné slzičky a strach ale zažene kamarád v podobě oblíbeného plyšáka nebo hadrové panenky a doprovodí dítko na cestě do říše snů. Dobrou noc a sladké sny!

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 5 =