Děti, Krása, Zdraví

Jak zhubnout po porodu?

Už uběhlo od vašeho porodu pár měsíců a vy máte stále kila navrch? Vadí vám, že se nevejdete do jiného než volnějšího oblečení? Nevíte si rady s tím, jak po porodu zhubnout?

Kojení jako velký energetický výdej

Pokud kojíte, je vaše situace o něco snazší. Kojení totiž představuje energeticky náročný proces, který je prospěšný jak pro vaše miminko, tak pro vaše tělo. Právě kila, která se odnášíte z porodnice domů, slouží jako zásobárna energie na období kojení. Optimální váhový přírůstek během těhotenství však nepřesahuje 10–12 kg, a vše nad tuto hranici jsou kila, která budete muset sama svým úsilím shodit.

Změňte postoj

Všichni dobří odborníci na výživu moc dobře vědí, že pro úspěšné a trvalé snížení váhy nepomůže nic jiného než změna životního postoje a s ním související změna životního stylu. Je to nejen změna jídelníčku a více pohybu, ale také změna postoje k sobě sama.

Nečekejte konkrétní návody, jak zhubnout. To nejtěžší je totiž první krok – který mnoho žen opakuje po celý život a nikdy proces hubnutí neskončí úspěšně, nebo nenese trvalé výsledky. Což je právě úskalí všech jednoduchých heslovitých návodů nebo v bodech sepsaných jídelníčků, které si snadno nastudujete a aplikujete – pokud vám však bude chybět odhodlání, motivace, víra ve vlastní schopnosti a hlavně pozitivní vztah k sobě sama, úspěchu pravděpodobně nedosáhnete.

Jak na to?

Lidské tělo není stroj, a pokud má dobře fungovat, potřebuje energii, živiny a pohyb. Těhotenství a porod zejména bývají mnohdy přirovnávány k vrcholným sportovním výkonům, ale to, že jste obojí zvládla, není rozhodně jediný důvod, proč byste se měla mít ráda.

To, že máte kila navíc, může být způsobeno řadou faktorů. Pokud se vám ale podaří přijmout své tělo jako partnera, a nikoli jako služebníka a budete mu dopřávat kvalitní vyváženou stranu několikrát denně a dostatek pohybu, odmění se vám – zdravím, optimální váhou a skvělou výkonností.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 − 5 =