Krása

Jak vyzrát na suchou pokožku hlavy a konečně se cítit lépe?

Vaše kamarádka si neustále stěžuje na mastící se vlasy. Co byste za ně dala – řešíte totiž zcela opačný problém. Pokožka na vaší hlavě se nadměrně vysušuje, což se ve výsledku projevuje tvorbou lupů. A samozřejmě nepříjemným svěděním, které nemá konce. Pokud jste již vyzkoušela „kde co“, ale bez výsledku, neházejte flintu do žita a dejte šanci následujícím tipům. Prozradíme vám, jak se suché pokožky hlavy nadobro zbavit a získat zpět spokojený úsměv na tváři.

Používejte pouze šetrnou kosmetiku

Zoufalý člověk dělá zoufalé činy. Když o sobě suchá pokožka hlavy dává vědět, máme tendenci zkoušet všechny dostupné přípravky, které nám přijdou pod ruku. Hlavně, aby svědění ustoupilo a z vlasů nám přestaly sněžit lupy… Jenomže právě zbrklost při výběru kosmetiky obvykle situaci ještě o něco zhorší. Příčinou vašich potíží může být některá z mnoha dráždivých látek – například alkohol nebo parfemace. Proto si vždy důkladně pročtěte seznam obsažených ingrediencí a eliminujte všechny přípravky, jež zavání jakýmkoliv rizikem.

Vybrat správnou kosmetiku není snadné. Výrobci se předhání v superlativech a slibují, že právě jejich produkt je ten „nej“. Řiďte se rozumem a doporučením odborníků – dobrou volbou je například intenzivní šampon proti lupům Nodé DS+, který vyrábí francouzský specialista na léčbu dermatologických problému Bioderma. Přípravek obsahuje patentovaný komplex DSactive se zklidňujícím účinkem. Současně eliminuje kvasinky rodu Malasseziazodpovědné za hyperprofileraci pokožky. Přípravek je vhodný i pro velmi citlivou kůži, u níž zvyšuje práh tolerance.

Pozor na barvu na vlasy

Velmi častou příčinou nadměrného vysoušení pokožky hlavy, podráždění a tvorby lupů je alergická reakce na barvu. Z výsledků studie švýcarské veřejnoprávní televize uskutečněné v roce 2014 vyplynulo, že naprostá většina produktů obsahuje nevyhovující složky.

Minimalizujte zbytečný stres

To, jak se cítíte, má enormní vliv na váš zevnějšek. Míra stresu a celková osobní spokojenost patří k přehlíženým leč velmi důležitým faktorům, které se podílí na stavu pokožky. Četné studie prokázaly přímou souvislost s podrážděním a vysoušením kůže následkem zvýšené produkce stresových hormonů.

Jak se k tomu postavit? Stresu se sice zcela nevyhnete, ale můžete ho minimalizovat. Například pravidelnou relaxací v podobě masáže, aromaterapie nebo koupele.

Upravte si jídelníček

Zdraví pokožky úzce souvisí se stravou. Zamyslete se nad svým každodenním jídelníčkem a snažte se do něj zahrnout více ovoce a zeleniny na úkor průmyslově zpracovaných potravin a polotovarů. Jakmile zvýšíte příjem vitamínů, minerálů, antioxidatů a výživných látek, bez kterých se organismus neobejde, vaše pleť vám poděkuje krásnějším vzhledem.

Pamatujte, že péče o suchou pokožku musí probíhat komplexně. Změnou životního stylu a pečlivým výběrem kosmetiky problémy ustoupí.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + twelve =