Auto-moto, Domov

Jak vypudit kunu z půdy či auta?

Kuna je veskrze milé zvířátko. Do té doby, než vám vleze na půdu nebo do motoru auta a zabydlí se tam. Zbavit se jí nebývá vůbec snadné. Ale jde to.

Jsou známy případy, kdy kuna majitele nemovitostí, do kterých se nastěhovala, učinila přímo nešťastnými. Jedněmi z těchto zoufalců byli i mí známí. Vyzkoušeli snad všechno. Zabralo až zpocené tričko. To však neznamená, že zabere právě na tu vaši kunu. Tato zvířátka totiž nejsou stejná a co platí na jedno, bohužel nemusí platit na druhé.

Kuna na půdě

Kuna lidské příbytky vyhledává především v době odchovu mláďat, kdy pro své potomky hledá teplý a bezpečný úkryt. A ten většinou najde. Mnohdy se jí tam navíc tak zalíbí, že se je zuby nehty brání opustit. Obzvláště v noci pak začíná rodeo. Kuny nejsou zrovna tichá zvířátka, ba naopak. „Zlaté myši,“ prohodí snad každý, kdo kdy kunu v domě zažil.

Kuna v autě

Ještě větší paseku je toto zvířátko schopno napáchat v autě. Což o to, kdyby si jen ustlala na vyhřátém motoru. Ona se ale mnohdy s oblibou pouští do různých kabelů, které její ostré zoubky snadnou rozkoušou. V lepším případě druhý den ráno nenastartujete, v tom horším budete mít na triku vážnou poruchu, která vás může přijít na několik desítek tisíc. Auto v každém případě bude nějakou dobu mimo provoz.

Jak se kuny zbavit

Ať již tedy kunu máte přímo doma, nebo v autě, je na místě se jí zbavit, a to pokud možno co nejrychleji. Spoustu babských rad najdete na internetu. Stačí do vyhledávače zadat pojem zbavte se kuny, nebo řešení kuny v autě a pusťte se do studia. A hlavně do jejich realizace. Než najdete tu, která zabere právě na vaši kunu, ale nějakou dobu potrvá.

Vsaďte na jistotu

Větší úspěšnost slibují přípravky dostupné v obchodní síti. Jejich výrobci moc dobře vědí, co proti těmto nezvaným hostům zabírá. Ony totiž nemají v oblibě určité pachy, respektive jejich kombinaci. A pokud se vám ji podaří namíchat a aplikovat do míst, jež kuna obývá, máte v podstatě vyhráno.

Pachy proti kunám

Velmi účinným prostředkem se ukazuje například přípravek Antifer (k sehnání je na antifer.cz). Ten jednoduše v malém množství nastříkáte na kousek látky a umístíte do prostor, ve kterých se kuně zalíbilo. Můžete si být jisti, že je brzy opustí. A minimálně 4 týdny se do nich nevrátí. Aby si to po uplynutí této doby nerozmyslela a znovu se nerozhodla poctít vás svou návštěvou, každý měsíc nástřik opakujte.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 12 =