Děti

Jak vybrat správnou aktovku pro vašeho školáka?

Je pravdou, že škola je aktuálně v plném proudu a mnoho rodičům se zdá, že září je ještě daleko. Na druhou stranu dané období uteče jako voda. A tak pokud máte doma budoucího prvňáčka, je vhodné pořídit kvalitní školní aktovky již nyní. Pojďme se společně podívat na to, jak vybrat tu správnou. Na úvod je třeba zmínit, že rozhoduje i výběr či cena. S obojím budete spokojeni na eshopu Skola-vola.cz, který je doslova specialistou právě na daný sortiment. A to nejenom pro prvňáčky. Navíc můžete nakupovat jak online s dodáním do celé ČR, tak i v kamenné prodejně v Ostravě.

Správná velikost a tvar

To první, podle čeho je vhodné vybírat, je samozřejmě velikost. Zde dbejte na to, aby aktovka měla především vnitřní uspořádání takové, aby nabídla hned několik kapes. Ty by měly doplňovat i další, ideálně třeba po stranách. Díky tomu se tak vašemu synovi nebo dceři do aktovky vejdou školní potřeby, sešity, učebnice, svačina, ale také i oblečení na tělocvik. Budete tak mít jistotu, že si vždy vystačí pouze s aktovkou na zádech, bez nutnosti toho, nosit dalších několik různých tašek – které také může lehce ztratit.

Kvalita provedení i materiálu

I tento aspekt hraje velmi důležitou roli. Dbejte na to, že děti na prvním stupni jsou stále ještě ve vývinu a tak by aktovka měla dobře držet na jejich zádech. Ideální jsou širší modely s anatomickým tvarováním, popřípadě také bederní opěrkou. Dále také dbejte na kvalitu použitých popruhů, nebo také dalších materiálů, či zipů.

Roli hraje i design

Na co rozhodně nezapomínat, to je také design dané aktovky. A jaké jsou dnes ty nejvyhledávanější? S různými filmovými, knižními, nebo seriálovými hrdiny. Daný motiv samozřejmě mohou obsahovat jak aktovky, tak i neméně oblíbené školní batohy, které se pro děti na prvním stupni také hodí. Teprve v pozdějším věku dojde tomu, že už si váš potomek sám vyhlédne batoh, ideálně neutrálního vzhledu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + six =