Domov

Jak vybrat správné krmivo pro velká psí plemena?

Pokud máte pejska, který spadá mezi větší psí plemena, je tomu třeba přizpůsobit nejenom výchovu a vaše zázemí, ale samozřejmě také volbu správného krmiva. Pokud v dané oblasti hledáte tu nejlepší cestu, rozhodně doporučujeme volit granule. Ty jsou dnes jednoduchou cestou, jak můžete psovi dopřát všechny potřebné látky, bez kterých se ve svém životě neobejde. Zde už začneme první radou, jelikož je třeba vybírat granule pro psy vždy s ohledem na samotného výrobce. Dobrou cestou je volit známé a prověřené značky. Ty bývají s kvalitou skutečně spjaty a tak se nemusíte bát toho, že by vašemu pejskovi cokoliv chybělo.

Nezapomínejte na správnou chuť a složení

Dané granule by měly nejenom obsahovat dostatek různých živin, minerálů a vitamínů. Měly by samozřejmě obsahovat také dostatek masa, jelikož ty velký pes potřebuje. Dnes na trhu není problém sehnat taková krmiva pro psy, která obsahují jak klasiku, tak i maso poměrně exotičtější. Příkladem může být třeba maso bizoní. To doplňuje maso srnčí, jehněčí, ale stejně tak není problém vybrat třeba granule lososové, kuřecí, nebo vepřové. Zkrátka výběr je v tomto směru velký a tak doporučujeme hlavně takové, které bude vašemu pejskovi chutnat.

Zaměřte se i na velikost balení

Pamatujte na to, že máte velkého psa, který toho opravdu hodně sní. Proto se zaměřte také na výběr dostatečně velkého balení, které vám vydrží déle. Navíc větší balení jsou spojeny také s nižší cenou, což je výrazně finančně výhodné. Dnes samozřejmě není problém pořídit granule pro velká plemena i v balení, která mají okolo 20 kilogramů, což je ideální cesta k tomu, jak vytvořit dostatečnou zásobu všeho, co váš pejsek potřebuje.

Nezapomínejte ale i na různá menší, často doplňková balení granulí. Ty mohou mít specifikace v tom, že jsou určeny třeba pro zlepšení kvality srsti, zlepšení zažívání, nebo celkové vitality. Ty se hodí jako doplněk krmiva klasického.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + twenty =