Domov

Jak vybrat osvětlení do kuchyně?

Moderní kuchyně – každý si pod spojením těchto slov představuje nadčasovou kuchyňskou linku z lesklého materiálu a vestavěné spotřebiče. Nicméně spousta lidí zapomíná na optimální osvětlení, které zajišťuje bezpečnost a pohodlí při vaření. Pakliže sáhnete po úsporných světelných zdrojích, nemusí být jejich provoz finančně nákladný.

Ve starších bytech je rekonstrukce kuchyňského osvětlení žádoucí

Častým problémem kuchyní ve starších bytech a domech je nedostatečné osvětlení pracovní desky. V mnohých případech je místnost osvětlena pouze centrálním svítidlem na stropě, které však nedosáhne do všech zákoutí kuchyňské linky. V lepších případech se osvětlení nachází alespoň nad varnou zónou. Tyto nešvary v kuchyních českých domácností řeší dodatečná instalace zářivky pod horní skříňky, které poskytnou po celé délce kuchyňské linky kvalitní osvětlení.

Zářivky či LED svítidla?

Současný trh nabízí pestrou škálu svítidel. Velké popularitě se těší zářivky, jež se pyšní v porovnání s běžnými žárovkami nízkou spotřebou elektrické energie a dlouhou životností. Nespornou výhodou zářivek je minimální zahřívání. Instalují se především pod horní skříňky a usazují se do ochranné lišty.

Z hlediska spotřeby elektrické energie jsou příhodnější LED svítidla, která se dostávají v domácnostech do popředí. Jejich životnost je mnohem delší než u výše zmíněných zářivek. Výrobci uvádí životnost až 45 000 hodin. LED technologie nabízí svítidla s různými světelnými výkony. LED svítidla můžete nainstalovat v bezprostřední blízkosti hořlavých materiálů, neboť se zahřívají skutečně minimálně.

Otázkou však zůstává, kde kvalitní osvětlení do kuchyně koupit. Dovolujeme si vám představit renomovaného prodejce Fulgur.cz, v jehož produktovém portfoliu najdete kompletní osvětlení pro interiér i exteriér vašeho domu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + eleven =