Domov

Jak vybírat dětská hřiště a zahradní domky pro děti?

Pobyt na čerstvém vzduchu a rozvíjení pohybových aktivit u dětí je velmi důležité. V dnešní době počítačů, tabletů a celé řady zábavných her však bývá těžké donutit je, aby vyšly ven na vzduch. A to dokonce i v případě, že máte to štěstí a bydlíte v domečku se zahrádkou. Dětské hřiště nebo zahradní domek mohou být lákadlem, které je udrží venku. Při jejich výběru je však důležité sledovat několik parametrů. Jaké to jsou?

Bezpečnostní certifikáty

Ať už vybíráte jakýkoliv herní prvek na zahradu, je důležité ověřit si, zda splňuje všechny bezpečnostní certifikáty. Bezpečná a pevná konstrukce s minimální možností zranění dítěte při běžném používání a hře by měla být samozřejmostí.

Rozměry podle volného místa

Výběr nového dětského hřiště nebo například zahradního domku by měl být podřízen místem, které jste vyhradili. Rozměry by měly být takové, aby se přesně vešel na vámi určené místo na zahradě. Na výběr jsou úplně malinké varianty, které se vejdou téměř kamkoliv, až po luxusní sestavy nebo zahradní domky, které působí velkolepým dojmem.

Co je součástí balení?

V neposlední řadě je důležité ověřit si, co je součástí prodávaného balení. Někde není součástí střecha, podlaha nebo jiný důležitý hrací komponent, který je dobré dokoupit zvlášť. Není to povinností, ale při dokoupení všech komponent můžete vytvořit správně fungující celek, který dítěti nabídne ten správný prožitek ze hry a udrží ho venku co nejdéle.

Trocha šikovnosti pro složení stavebnice

Zahradní domky se dodávají jako stavebnice, které je nutné složit. Není to však nic složitého a každý zručnější člověk si s tím hravě poradí, Pokud si však na vlastní montáž netroufáte, můžete si přizvat někoho zkušenějšího, abyste měli jistotu, že je vše správně smontováno a že bude zahradní domek naplno plnit svůj účel.

Využijte speciální akce

V dubnu běží speciální akce na zahradní domky různých velikostí. Pořízením tohoto nového prvku na svou zahradu jistě upoutáte pozornost dětí, které zahradní domek promění ve svou pevnost. Také je možné využít ho pro sklad nářadí a zahradnických potřeb.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five − four =