Domov

Jak topit ekonomicky? Zkuste palivové dřevo s dovozem na paletách

Topení a energie jsou ožehavým tématem dnešní doby. A není se čemu divit, ceny plynu a elektřiny neklesají, spíše naopak a mnoho domácností musí v ruce obracet každou korunu. Výběrem vhodného paliva můžeme značně ušetřit a tuhá paliva začínají být opět častou volbou. Jsou levná a nabízejí skvělou výhřevnost s přírodním příjemným teplem. Dřevo je oproti uhlí ekologičtější a jeho cena přijatelná, proto nad ním určitě pouvažujte, spalování dřeva nezatěžuje naše prostředí jako třeba uhlí.

Sháníme vhodné dřevo na zátop a topení

Pořízením krbu nebo kamen nic nekončí, naopak, přichází starost s obstaráním dřeva. Nebudete muset chodit na dřevo do lesa, pokud nechcete nebo nemáte tu možnost. Dnes se totiž nabízí pohodlnější způsob, a to objednat si ho až domů. Prodej palivového dřeva úhledně vyskládaného na paletách je specialitou firmy Optimtop s.r.o. Už od jedné objednané palety je dovoz kamkoliv po ČR zdarma, takže nebudete muset platit za dopravu, pouze za palivo, a navíc nenakupujete vzduch díky uložení na paletě. A nemusí to být pouze polínka, k dispozici jsou i pelety, brikety, pytlované uhlí, grilovací brikety a další varianty, sortiment je velmi široký.

Měkké nebo tvrdé dřeviny?

Co se týká prodeje palivového dřeva, Optimtop vám dává na výběr z tvrdých i měkčích dřevin, vše ve vysoké kvalitě, jelikož ta je u dřeva zásadní. Měkčí je vhodné na zátop, tvrdší jako bukové nebo dubové pro udržování ohně, hoří déle, má větší výhřevnost a nebudete muset tak často přikládat. Jelikož vám bude topivo dovezeno na paletách, ušetříte si práci a pouze někam uskladníte palety. Navíc už bude dokonale průmyslově proschlé, připravené k použití. To se o čerstvém dřevu z lesa, které si obstaráte svépomocí, říct nedá a budete s ním mít ještě spoustu další práce, než ho použijete. U Optimtopu nenakupujete vzduch a nebudete mít práci se skládáním, což oceníte, pokud nejste fyzicky zdatní, máte zdravotní omezení nebo zkrátka nechcete ztrácet čas.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × five =