Cestování

Jak správně vybrat plážovou osušku?

Samozřejmě si na pláž můžete vzít nějakou takovou, kterou běžně používáte doma. Pokud se ale u bazénu nebo u moře válíte pravidelně každé léto, raději si pořiďte jednu speciálně plážovou osušku, u níž se smíříte s tím, že bude od písku.

Plážové osušky vám poslouží jako deka na lehnutí, někdy zastanou i funkci polštáře, položíte si na ně věci, aby nebyly od písku. V neposlední řadě se do nich budete někdy chtít i utřít. Při jejich výběru byste tedy měli mít na paměti:

Vyberte správnou velikost

Od kompaktních ručníků až po obrovské plachty, které by zakryly celou postel. Volba je samozřejmě jen na vás, klidně si kupte obrovskou osušku, ale pamatujte, že ji s sebou budete muset nosit. Standardně se prodávají osušky o velikosti 100×160 cm. Seženete je v každém dobrém obchodě či e-shopu s bytovým textilem, většina z nich má vyloženě i sekci plážových osušek.

Zaměřte se na materiál

Platí to, co u osušek do koupelny. Nejsavější je prostě froté. Problémem je, že tento materiál je poměrně těžký. Někteří výrobci tedy přicházejí s vylepšením a vyrábí plážové osušky z froté v nižší gramáži, aby se daly lépe sbalit do batohu či tašky. Přesně takové plážové osušky najdete v e-shopu Dante.cz.

Extra tip: Potřebujete-li hodně prostorově úsporné řešení, pořiďte si sportovní rychleschnoucí osušku. Nejdříve ji ale vyzkoušejte, ať nejste nepříjemně překvapení. Ne každému tento materiál vyhovuje, není až tak savý.

Vyberte si správný design

Osušky na pláž bývají většinou ozdobené delfíny, mořskými koníky, loděmi nebo veselými Mimoni. Vyberte si takovou, která se vám opravdu líbí, protože nebude jen ležet zavřená doma v koupelně.

Zkuste něco netradičního

Některé plážové osušky mívají našité kapsy, do nichž schováte telefon nebo tablet. Další přichází rovnou s všitým polštářkem. Jsou to možná trochu extrémy, ovšem někomu by vyhovovat mohly.

A na závěr: Vezměte si s sebou igelitovou tašku

Když si osušku nesete na pláž či k rybníku, je krásně čistá a nadýchaná. Cestou zpět však bude s největší pravděpodobností mokrá a špinavá od písku. Jestli nejdete jen kousek do hotelu, ale čeká vás delší cesta, nezapomeňte si s sebou sáček či igelitovou tašku.

Mohlo by zaujmout...

1 Comment

  1. Jana Horáková says:

    U plážových osušek se mi líbí výběr velkého množství designu a barev 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + 13 =