Děti

Jak správně vybrat dětskou obuv

Výběr dětské obuvi není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. V sázce je totiž poměrně hodně. Myslete na to, že obuv, jakou vaše dítě nosí, výrazně ovlivňuje vývoj chodidla, a dokonce i celého těla. Jak tedy vybírat dětské boty správně?

Vývoj dětské nohy

Nohy se dětem vyvíjí až přibližně do patnácti let. Po celou tu dobu by měly mít k dispozici opravdu kvalitní obuv, která je navržena tak, aby pomohla splnit všechny požadavky pro oporu, ale i dostatečnou volnost chodidla a klenby nohy. Při nošení nesprávných bot totiž mohou nastat problémy, jako je porucha vývoje nohy, a vznikají problémy v podobě plochých chodidel, případně vychýlení páteře.

Dostatečná opora

Může se to zdát až neuvěřitelné, ale správná dětská obuv s dostatečnou oporou pro řádný vývoj nohy dokáže všem těmto problémům předejít. Tvar boty by měl být uzpůsoben tak, aby držel chodidlo ve správné poloze, ale zároveň tak, aby nikde netlačil a nepůsobil deformace. V žádném případě se nesnažte na dětských botách šetřit. Raději pořiďte jeden opravdu kvalitní pár než několik nekvalitních.

Kvalitní a prodyšný materiál

Dětské boty musí být prodyšné a vytvořené z kvalitních materiálů, které zabraňují množení bakterií nebo plísní. Měly by poskytnout ochranu proti vodě, ale měly by nabízet cirkulaci vzduchu, která bude bránit zapaření, což může vést k dalším problémům. Několik vrstev z různých tkanin by společně mělo vytvářet promyšlenou kompozici, kdy celá bota dokáže poskytnout co nejlepší podmínky nejen pro chůzi, ale i pro pokožku samotných nohou.

Doporučení pediatrů

Při výběru bot se ohlížejte i na doporučení od dětských lékařů. Boty Superfit byly oceněny jako velmi vhodné pro děti. Mají dostatečně pevnou podrážku, nabízí správnou oporu klenbě chodidla a jsou vytvořeny z prodyšného materiálu. Celkově se jedná o pohodlné boty, které pomohou s vhodným vývojem dětské nohy.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + ten =