Výživa

Jak správně jíst a zhubnout? Je to jednoduché

Každý z nás touží po tom, aby právě jeho postava vypadala dokonale. V tomto směru mnoho lidí hledá různé zaručené diety, které ale nejsou správnou volbou. Mnohem lepší než hladovět, je správně sestavený dietní jídelníček. Ten by měl být v první řadě vyvážený a měl by obsahovat všechny živiny, které naše tělo potřebuje. Zároveň bychom neměli pociťovat výrazný hlad. I přesto ale budeme hubnout a to přirozenou cestou, v rámci které nás nečekají žádné negativní projevy, jako bolesti břicha, nevolnost, změny nálad a další komplikace, které jsou spojené hlavně s dietami drastickými.

Ideální je nechat si poradit

Pokud nejste v tomto oboru nijak znalí a informovaní, je vhodné využít profesionálních služeb a nechat si poradit. Nejlepší je využít výživové poradenství, v rámci kterého je vám sestaven jídelníček přesně na míru. Nechybí to hlavní, jako jsou vitamíny a minerály, ale také nezbytné bílkoviny, pro energii potřebné sacharidy, ale třeba i zdravé tuky. Porce jsou voleny i s ohledem na váš aktuální zdravotní stav, nebo zaměstnání. I zde je rozdíl v tom, zda pracujete manuálně či hlavou a tedy kolik za den spálíte. K tomu všemu přidejte také trochu kvalitního aerobního pohybu a úspěch se zaručeně dostaví.

Co patří mezi ideální potraviny?

Nejlépe je na tom samozřejmě zelenina, která dokáže zasytit a přitom má téměř nulovou energetickou hodnotu. Vhodné je i bílé maso nebo nízkotučné mléčné výrobky právě pro obsah bílkovin. Dodávat bychom ale měli i vlákninu a sacharidy, třeba z celozrnných těstovin nebo tmavé rýže. Kvalitní výživový poradce však poradí i desítky dalších potravin a sestaví i jídelníček, který je bude obsahovat, bude jednoduchý a samozřejmě také funkční. A to vše vede k tomu, že se sami přesvědčíte, že dieta neznamená povinnost jíst pouze saláty a zeleninu. Ostatně to potvrdí každý, kdo šel tímto směrem.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 2 =