Domov

Jak si vybrat ideální přikrývku? Na tom, pod jakou spíme, záleží

Když se zeptáte lidí kolem sebe na názor, pokud jde o výběr přikrývky, každý vám poradí něco jiné. V tomto článku jsme pro vás dali dohromady více než jen subjektivní názory. Podívejte se, jak si vybrat přikrývku nejen pro sladké sny, ale i zdravý spánek.

Výběr přikrývky velice často zanedbáváme. Důraz klademe na matraci, mnohdy na polštář, dokonce i povlečení často vybíráme s větší pečlivostí než přikrývku. Na výběru přikrývky však rovněž záleží. Zejména, pokud jsme alergici, máme k alergii genetické predispozice, bojujeme s různými kožními problémy, s bolestmi kloubů, nebo třeba jen s nespavostí. Nevhodná přikrývka dokáže náš spánkový režim docela znatelně rozhodit. Stačí, že nám je pod ní chladněji, nebo naopak tepleji, než je pro nás komfortním.

Nepouštějte do své postele nevítané bakterie

Naše postel se dokáže stát doslova semeništěm bakterií. Nehromadí se jenom v matraci, jak bývá prezentováno, ale i v přikrývce. Tomuto lze zabránit používáním speciálních přikrývek. Antibakteriální přikrývky umí omezit množení bakterií díky obsaženým látkám. Mohou to být například ionty stříbra.

Když příroda pomáhá ke zdravému spánku

Velice moderní specialitou pro kvalitní a zdravý spánek jsou přikrývky s přírodní úpravou. Mohou obsahovat mikrokapsle s léčivými bylinkami, nebo mají účinnými látkami napuštěna vlákna. Výhody látek obsažených v aloe vera teď dokážete do těla vstřebávat pokožkou pomocí přírodní přikrývky Lindart ALOE VERA. Přírodní kosmetiku tak máte přímo ve své přikrývce. V prošívané přikrývce Lindart LEVANDA se zas dobře vyspíte díky zklidňujícímu účinku levandule lékařské, která se v ní nachází ve formě mikrokapslí. Přikrývka Lindart ANTISTRESS má vlákna, která zas ruší negativní vlivy tzv. elektrosmogu, a proto potlačuje stres v našem organismu.

Zdravotní přikrývky při vyšších požadavcích na hygienu

Někdy potřebujeme přikrývku, která není citlivá na teploty při údržbě. Zejména pokud se staráme o dlouhodobě nemocného či imobilního člena rodiny, máme dítě, které se třeba pomočuje, nebo si musíme pokožku ošetřovat různými mastmi a přípravky zanechávajícími na přikrývkách stopy užívání. Tehdy jsou vhodnými zdravotní přikrývky. Lze je prát při vysokých teplotách do 95 °C a sušit do 120 °C. Tzv. vyvařovací přikrývky bývají navíc odolnější vůči opotřebení při intenzivnějším čištění.

Luxusní péřové přikrývky i pro alergiky

Péřové přikrývky bývaly pro alergiky zapovězeny. To už dávno neplatí. Prvotřídní husí peří s drobnými peříčky nabízí dokonale antialergickou náplň, která se z přikrývky nedostává ven. Hodí se i pro alergiky na domácí prach.

Kdo nevěří peří, ten vsadí na vlněné přikrývky

Pokud se peří přece jen obáváte, vsaďte na vlněné přikrývky. Jsou známé svými antialergickými vlastnostmi, stejně tak jako skvělou termoregulační schopností. Umí regulovat tělesnou teplotu v každém ročním období a zajišťují klidný a zdravý spánek.

Zdravá ložnice

Hledáte přikrývky pro zdravý spánek? Velký sortiment se všemi moderními typy přikrývek, které jsme zmínili, ale i s dalšími výrobky pro zdravý spánek, nabízí e-shop Zdravaloznice.cz. Firma zasílá zboží kamkoliv po republice a její showroom máte možnost navštívit Brně.

Mohlo by zaujmout...

1 Comment

  1. Hanka says:

    Díky za článek, určitě souhlasím s tím, že výběr správné přikrývky je naprosto zásadní pro kvalitní spánek.
    Jen bych ráda dodala, že důležité i světlo a hluk v ložnice – ideálně žádné. Dále před spaním je dobré vyvětrat a v ložnici mít max. 18 °C. Těch doporučení je celá řada.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + 12 =