Životní styl

Jak si správně přát

Slyšeli jste někdy o tom, že si můžeme objednat od Vesmíru a dostaneme to?
Jak si tedy správně od Vesmíru objednat? V životě usilujeme, doufáme a přejeme si spoustu nejrůznějších věcí.  A ať už si to zrovna uvědomujeme, nebo ne, tak si přejeme velmi často.

 
Troufám si říci, že i několikrát denně. Většinou si to často ani neuvědomujeme, natož abychom přemýšleli nad tím, zda si přejeme správně.

Já jsem nejen díky filmu „Tajemství“ a knihám, které se tomuto tématu věnují, svůj postoj změnila. Dnes už se snažím přát si vědoměji a cíleněji, než dříve.  Vím totiž, že všechny naše myšlenky a stejně tak přání, která do vesmíru vyšleme, mají svou odezvu. Všechna přání se nám ale naštěstí nesplní. Ano, naštěstí, protože si tak velmi často přejeme nevědomě a špatně. Kolikrát vůbec nepřemýšlíme, co že si to vlastně u vesmíru objednáváme.
Je myslím dobré vědět, že vesmír nerozlišuje mezi „chci“ a „nechci“. Funguje na principu, který by se dal popsat jako magnetismus. Na co zaměříme svou pozornost a energii, to přitahujeme.
A to právě bez ohledu na to jestli chceme, nebo ne!

Typické příklady a názorné ukázky špatných objednávek jsou:

–    Nechci přijít pozdě
–    To nezvládám!
–    Nechci být nemocný/ná

A mnoho dalších. Přejeme si, nebo zaměříme svou pozornost konkrétním směrem.
Pokud se tedy soustředíte na např. „Nepřijít pozdě“ tak s velkou pravděpodobností dosáhnete opak. A nemůžete se divit, protože jste si to sami objednali. Ale samozřejmě nejsou jen špatné objednávky.
Můžeme si také přát a objednat z „vesmírného katalogu“ spoustu krásných a příjemných věcí, které nás potěší.

Až si tedy budete zase něco přát, mělo by to být:

    Vědomě
–    Pozitivně
–    V přítomném čase
–    S radostí a vděčností

Slyšeli jste už pojem „Vizualizace?“  Jde vlastně o sílu a schopnosti naší vlastní představivosti.
V podstatě jde o to, že naše mysl a ani vesmír nerozlišují, zda si něco „jen“ představujeme, nebo je to doopravdy. A tohoto principu jde velmi dobře využít, pokud si chcete něco přitáhnout do svého života. Přejete si nové auto? Představte si, jak už v něm jedete a řídíte jej. Jak se procházíte v novém bytě a prostě cokoliv co opravdu chcete. Čím detailněji si to dokážete představit, tím lépe. Vyvarujte se však představ, které by ovlivňovali někoho dalšího. Vaše přání a Vaše představy, se mají týkat pouze a jedině Vás. Neměli by konkrétně ovlivňovat, nebo dokonce se snažit manipulovat někoho dalšího.

Tedy přejte si nejlépe takto:

1)    Najděte si pro sebe pár minut klidu.
2)    Přemýšlejte o tom, co byste si přáli.
3)    Představte si, že už se to děje.
4)    Prožívejte, jak se u toho cítíte. (Především radost z vašeho přání a vděčnost, že se Vám plní)
5)    Užívejte si všechny příjemné pocity, které u toho máte.
6)    Až se Vám přání splní, nezapomeňte za to poděkovat.

Co je důležité pro správné uskutečnění přání? Ujasněte si, co chcete doopravdy, abyste dostali to, co je pro Vás skutečně důležité. Je tedy třeba pochopit, co je skutečnou podstatou vašeho přání.

Přeji Vám hodně splněných přání a to nejen o Vánocích!

 

 

Zdeňka Tomášková

Mám ráda své nebližší, přátele a všechny báječné lidi, které potkávám. Také knihy, muziku, filmy a spoustu dalších věcí.. Ráda píšu a věřím, že dobrý článek může zaujmout, potěšit či inspirovat. Pokud se mi něco ze zmiňovaného povede, budu jedině ráda :)

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + nineteen =