Domov

Jak si co nejlépe vybavit ložnici a obývací pokoj?

Potřebujete si nově vybavit byt a nevíte jak na to? Připravili jsme si pro vás jednoduchý návod, jak si vybavit dvě pravděpodobně nejdůležitější místnosti v domě – ložnici a obývací pokoj.

Ložnice je vaše království

Ložnice je místem, které si můžete vybavit přesně podle toho, jak chcete. Jedná se o místo, které patří pouze vám a kde trávíte volný čas, relaxujete a hlavně spíte. Nejdůležitější součástí je samozřejmě postel. Pro zdravý a kvalitní spánek je dobré vybrat pevnou postel s kvalitní matrací. Pokud se vám nechtějí tyto dvě věci shánět odděleně, jistě využijete možnost pořídit si rovnou postel s matrací. Kvalitní spánek na dobré posteli zaručí vyšší produktivitu, podpoří váš imunitní systém a činnost organismu, což je skvělou prevencí proti tloustnutí nebo dobrá podpora při snaze shodit přebytečné kilogramy. Při vybavování ložnice nezapomínejte ani na drobné doplňky, volbu barev, které máte rádi a chytré řešení úložného prostoru, jako jsou vestavěné skříně nebo úložné prostory pod postelí, kam se vám vejde celá řada věcí.

V obýváku se setkáváte s hosty

Obývací pokoj je oproti ložnici místem, které je více veřejné. Setkáváte se zde s kamarády, návštěvami nebo rodinou. Měl by tedy vyjadřovat vaši osobnost, ale zároveň působit reprezentativně a příjemně. Obývací stěna tvoří jednu z dominant místnosti. Nejčastěji do ní umisťujeme televizi nebo drobné dekorace, které přilákají pozornost. To je důvod, proč nepodcenit výběr obývací stěny a zvolit přesně takovou, které se hodí ke zbytku vašeho bytu a která se vám skutečně líbí. Myslete na vhodnou barevnou a stylovou kombinaci s ostatními kusy nábytku a při výběru nezapomeňte na rozměry, aby se vám nestalo, že si vyberete nádhernou obývací stěnu a později zjistíte, že se vám do pokoje nevejde.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 1 =