Kariéra

Jak sepsat průvodní dopis k životopisu?

Snad každý moc dobře ví o důležitosti životopisu, který posílá personalistovi při žádosti o nové zaměstnání. A co průvodní dopis? K čemu slouží a jaké informace by měl obsahovat? Mnoho lidí si plete průvodní a motivační dopis. Faktem je, že mezi nimi není až tak klíčový rozdíl, ale přesto existuje. Věnujme se ovšem průvodnímu dopisu, který bez pochyb využijeme nejen u žádosti o novou práci. Vždy je nutné dbát na to, aby byl text formální, stručný, výstižný, pravopisně správný a samozřejmě originální. Nelze zapomenout na neformální pozdrav, popis pozice, o kterou máme zájem, vyzdvižení svých pozitiv a rozloučení.

Víte si rady s vytvořením životopisu?

Bez životopisu se v profesním životě jistě neobejdete. Není divu, protože shrnuje dosavadní kariéru, schopnosti, dovednosti. Dalo by se říci, že je to vaše vizitka. Většina lidí neví, jak správně napsat životopis. Častokrát je výsledek nevyhovující. Pokud si netroufáte vytvořit si tento základní dokument na vlastní pěst, upřednostněte vzory životopisů zdarma. Výsledek ohromí. Personalista bude mít po ruce všechny informace v moderním a požadovaném provedení.

Na co si dát pozor?

Napsat strukturovaný životopis nemusí být pro všechny velký oříšek. Životopis musí obsahovat základní údaje, jako jsou jméno, datum narození a bydliště, popis dosavadní kariéry, vzdělání, dovednosti, jazyky, řidičský průkaz anebo počítače. Je dobré krátce zmínit záliby, jen pár slovy. Přiložení fotografie už dnes není problém. Měli byste mít na paměti, že je skvělé vytvořit stručný životopis, protože personalista musí denně přečíst mnoho dokumentů. Kde však nestačí vlastní síly, lze vyzkoušet vzor na www.hardyn.cz. Pakliže vás pozvou na pracovní pohovor, pořádně se připravte. Nezapomínejte na slušné oblečení a vystupování. Nervozitu nechte doma!

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × three =