Životní styl

Jak se vyhnout depresi ze špatného počasí

Trápí vás už nekonečně dlouhá zima, mráz, vítr a stále nový sníh? Či stále proměnlivé počasí, kdy hned prší a hned svítí sluníčko? Že  činnosti jako opalování, bazén a večerní grilovačky jsou stále v nedohlednu? Nepropadejte splínu. Každé roční období nabízí spoustu možností a nemusí to být jen venkovní aktivity. Dočkej času, jako husa klasu říkávaly naše babičky a měly pravdu. V jejich době nebyly takové možnosti jako nyní, tak neházejme flintu do žita a vymyslete si náhradní program. Přinášíme pár tipů.

 

Běžte za kulturou

Nemusí to být nic speciálního, stačí si zajít do kina. Nebo navštívit galerii, výstavu fotografií či muzeum. Pokud nemáte něco zajímavého v okolí, spojte kulturu s příjemným výletem, poznáním jiného města a procházkou novými místy.

 

Najděte si nový koníček

Existuje něco, co vás už dlouho zajímá, ale ještě jste s tím nezačali? Tak teď je správný čas. Ať už je to výuka cizího jazyka, lekce automatického kreslení, kurz vaření nebo nějaká fyzická aktivita. Spousta kurzů se otevírá celoročně, vyhledejte si takové, které by vás zajímaly, ve vašem okolí.

 

Změňte styl

S příchodem nové sezóny je čas obměnit šatník. Vezměte na nákupy kamarádku a po návštěvách obchodů si odpočiňte u svařáku nebo v poklidné čajovně či kavárně. Čajovny jsou celkově příjemným místem, kde trávit pošmourné dny, často se v nich konají i zajímavé přednášky nebo ukázky orientálních tanců.

 

Dopřejte si odpočinek

Nezapomeňte odpočívat a pít hodně horkého čaje, jíst ovoce nebo vitamíny. Špatná nálada jde totiž ruku v ruce s nepříjemným podzimním nachlazením. Pokud jste dlouho nebyli v knihovně nebo knihkupectví, je čas to napravit a užít si poklidný večer s knihou, peřinou (nebo vanou) a teplým nápojem.

 

Rozmazlujte se

Masáž, návštěva kosmetičky, kadeřnice či manikérky nebo i zůstat doma a napustit si vanu s vonným olejem, existuje nepřeberná spousta možností, jak si dopřát něco hezkého.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 5 =