Domov

Jak se cítit dobře v malé koupelně?

Malá koupelna nemusí být otrava. Stačí chytře a prakticky vyřešit rozmístění koupelnového nábytku a pohrát si se světlem. Dáme vám pár tipů, které jistě využijete! Jen těžko vám dáme rady na to, jak získat reálné centimetry volného místa navíc, ale díky našim tipům svou koupelnu zútulníte, opticky zvětšíte a její prostor chytřeji využijete.

Jak na malou koupelnu?

I když je koupelna nejmenším pokojem celé domácnosti, je také místností nejvíce využívanou,a to zvláště během rána nebo večera. Popřemýšleli jste někdy nad tím, co vše se do koupelny musí vejít. Sprcha nebo vana, umyvadlo, pračka, skřínka, polička, k tomu všemu spoustu kosmetických produktů, ručníky, fén atd. Na malý prostor je to velká spousta věcí, které mohou dohromady způsobit značný chaos.

Úložné prostory

Koupelnovy-nabytek-Dream-dvojumyvadlo-1508-630x894Aby v malé koupelně nezavládl nepořádek a zmatek, je třeba pořídit chytře řešený koupelnový nábytek, který bude disponovat dostatečně velkým úložným prostorem. Do zásuvek by se mělo vejít vše, co běžně používáte. Vybírejte takový nábytek, který se vejde do volného rohu, nebo třeba mezi pračku a umyvadlo. V malém prostoru je třeba využít každý volný centimetr. Bát se nemusíte ani zavěšování, které je úsporné z hlediska místa a zároveň se pod ním snadno uklízí.

Pohrajte si se světly

I hodně malá koupelnová místnost může být k užívání příjemná. Stačí, když zvolíte vhodné barvy stěn, nábytku i třeba osvětlení. Co se týká stěn, tak ty vymalujte ve světlých barevných tónech, které místnost opticky rozšíří a také zesvětlí. Tmavé kouty by braly na optickém prostoru, zaměřte se tedy na novou výmalbu kombinace světlých a tmavších tónů, které spolu vytvoří zajímavý kontrast.

Na optickém prostoru se podílí i velikost obložení koupelny. Čím více spár a menších dlaždiček, tím stísněněji se budete cítit. To samé platí i o zrcadlu, volte raději jedno a pořádně veliké než několik menších. Osvětlením pak vše podtrhnete. Zvolte led osvětlení do koupelny, které má příjemný tón, vysokou intenzitu a zároveň je velice úsporné, co se spotřeby energie týká.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + three =