Děti

Jak na správnou výchovu dětí?

Mladým maminkám a tatínkům se často zdá, že jsou jejich ratolesti tak trochu nevychované. Slýchají to od svých rodičů a starších generací třeba v supermarketu, restauraci anebo na ulici. Pokládají si otázku, kde dělají chybu? Vždyť chtějí přeci pro svá zlatíčka to nejlepší. V tom je právě kámen úrazu. Výchova dětí není procházka růžovým sadem a je nutné myslet na důslednost.

Pár rad, co opravdu fungují

Výchova dětí k hodnotě peněz, spořivosti i skromnosti je klíčová. Dnes si chlapci a holčičky vydobudou vše. Pokud chcete dosáhnout úspěchu, musíte být důslední a neustupovat z věcí podstatných. V každém případě trvejte na zadaném požadavku či úkolu. Jen tak se děti naučí kázni. Musejí pochopit, že smlouváním ničeho nedosáhnou. Nikoho nebaví hodinové diskuze. Samozřejmě je důležité zohlednit povahu a chování potomka.

Naučte se pracovat s časem

Mnoho rodičů je zaneprázdněných a nevěnuje svým ratolestem dostatek času. Pokud se dítě začne nudit, je dobré pro něj vymyslet aktivity na celý den. Vše by se mělo skládat z plnění povinností i zábavy. Už od raného věku dítěte byste měli dbát na vedení k samostatnosti. Nemluvě o základních hygienických návycích. Ruku na srdce. Umí vaše dítě poprosit a poděkovat?

Výchova dětí ke skromnosti

Pamatujte na to, že byste měli jít svým potomkům příkladem. Výchova dětí ke skromnosti a spořivosti hraje prim. Učte je šetřit do prasátka. Vysvětlete jim, že bez práce nejsou koláče. Pořiďte jim pokladničku ve tvaru pěkného prasátka. Dítě se bude divit, jak dlouho trvá jeho naplnění.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 + 9 =