Krása

Jak na popraskané paty?

Popraskané paty, obzvláště v létě nevypadají moc dobře. A dost bolí. Na vině může být roční období, ale také dědičnost. A řada dalších příčin.

Nekvalitní obuv, sklony k vysoušení pokožky, nadměrně silná kůže, zvýšená mechanická zátěž, častá stání na nohou, těhotenství, nadváha. Příčin, proč nám kůže na patách praská, může být hodně. Do prasklin se navíc dostávají nečistoty, a ty se většinou časem zanítí. Paty pak nejenže nevábně vypadají, ale také bolí. Jak se popraskaných pat zbavit a zamezit jejich opětovnému výskytu?

Dbejte na prevenci

V první řadě je důležité samotnému popraskání zamezit, tedy vůbec nedovolit, aby nám kůže na patách popraskala. Odumřelou kůži na patách je proto zapotřebí pravidelně odstraňovat. Skvělým pomocníkem se ukazuje například speciální elektrická bruska na patyNexon Wet&Dry. Nástroj je voděodolný a používat ho bez obav můžete jak při koupeli, tak i sprchování.

Pozor na skalpel

Velmi hrubou kůži odstraní i skalpel, jenž je ale velmi ostrý, a při manipulaci s ním musíte být velmi opatrní. Bezpečnější rozhodně jsou různé škrabky, pemzy, které kůži dodají i minerální látky. Jejich nevýhodou je ale to, že kůži moc nebrousí, spíše ji třepí. Lepší službu vám určitě poskytne elektrický pilník na patyz jehož výhod bychom rádi vyzdvihli především rychlost. I tu nejdrsnější kůži odstraní během několika vteřin.

Pomůže i správná kosmetika

Samotné odstranění suché kůže ale nestačí. Po zákroku musíte nožky a paty obzvláště dobře promazat výživným krémem. Na kosmetickém trhu naštěstí najdete řadu účinných přípravků. Využít můžete například služeb drogerie online. Nebo si do svého vyhledávače zadejte pojem levná kosmetika a určitě narazíte na řadu přípravků, které pomohou, aniž by vám způsobily průvan v peněžence. Vhodné je také tu a tam patám dopřát regenerační lázeň. Uvidíte, že se vám odvděčí. Pomáhá obyčejná mořská sůl, heřmánkové odvary, skvělé výsledky má i olej z tea tree. Věříme, že do léta budete mít nožky jako z bavlnky.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + five =