Móda

Jak jsem kupoval sluneční brýle

Po několika letech, přesně deseti, jsem se konečně rozhoupal a pořídil si opět kontaktní čočky. Nebýt naší srpnové dovolené, tak nejspíš stále zůstanu u klasických brýlí, jelikož by mě tak žádné okolnosti netlačily do jejich pořízení. Veřejná koupaliště nenavštěvuju a při jiných aktivitách mě brýle nijak zásadně neomezují. Ale jelikož letos vyrážíme k moři, tak mě nezbývalo nic jiného, než si pořídit čočky. Bez brýlí poznávám lidi jen podle hlasu, takže bez brýlí bych si do vody netroufl. Nyní mám zkušební pár čoček a nic nenasvědčuje tomu, že bych je špatně snášel, tak je čas poohlídnout se i po brýlích slunečních.

Sluneční brýle pro sport

Sluneční brýle jsem si nechtěl koupit jen jako módní doplněk. Jsem totiž náchylný k častému slzení očí, což mě dělá problémy zvláště při jízdě na kole, potřebuji brýle i k ochraně zraku před proudícím vzduchem. Pokud máte podobný problém, kupte si sportovní brýle. Takové brýle dostanete se zabarvenými čočkami, žluté jsou vhodné například pro řízení za špatné viditelnosti, protože zvyšují kontrast, čiré oceníte při dešti či sněžení a navíc vás dokáží uchránit i před UV zářením.

Pokud však chcete sluneční brýle k tomu účelu, jenž vyplývá přímo z názvu a zároveň je chcete použít i z prvně uvedeného důvodu, je ideální volbou pořízení fotochromatických brýlí. Fotochromatické brýle se vyznačují tím, že jejich čočky se automaticky zesvětlují a ztmavují v závislosti na světelných podmínkách. Jejich čočky reagují na výši UV záření, pokud je záření vyšší, tak skla ztmavnou, když nižší, tak se naopak zesvětlí. V prostorách s umělým osvětlením, či za sklem automobilu čočky nijak nereagují. Fotochromatické brýle objednejte zde.

A pokud toužíte po úplné špičce mezi slunečními brýlemi, pořiďte si brýle SOS TECH. Tyhle brýle mají polykarbonátovou čočku a rám Grilamid TR90, což zaručuje prakticky jejich nerozbitnost. Navíc u modelu Evolution umožňuje odnímatelná pěna komfort při extrémních podmínkách, jako je zima, sníh či nerovný terén. Spolu s modelem Departure mají odnímatelnou optickou vložku, takže si do nich můžete nechat zasadit i dioptrická skla. Spolu s doživotní zárukou je to lákavá volba pro nás špatně vidící.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − 3 =