Domov

Interiérové dveře lze vybírat v mnoha variantách

Jako pečliví majitelé domácnosti jistě při výběru nábytku kladete důraz nejen na jeho cenu, ale dáváte si záležet také na vzhledu. Platit by to mělo i tehdy, pořizujete-li si domů nové interiérové dveře. Jejich výběr je stále rozmanitější.

Moderní interiérové dveře nejsou jen něčím, co od sebe odděluje dvě místnosti. Dokážou se stát důležitým estetickým, a přitom stále plně funkčním doplňkem do bytu, který skvěle doplní jeho ostatní vybavení.

Nebojte se umělých materiálů, mohou mít skvělé vlastnosti

Pakliže si vybíráte nové dveře do bytu, je třeba zvážit, co od nich očekáváte. Důležité je třeba hledisko odhlučnění. Zejména do ložnic a dětských pokojů doporučuji zvolit nejkvalitnější interiérové dveře z masivu, které minimalizují průnik hluku z ostatních částí domácnosti. Navíc jsou bytelné, takže vydrží po mnoho let bez nutnosti výměny či opravy. To ale neznamená, že by umělé materiály byly horší. Ba naopak, moderní varianty se přírodnímu masivu zcela vyrovnají.

Dejte si pozor na správnou barvu

Z hlediska designu je vhodné tento prvek barevně sladit s místností, zejména s podlahou. Pakliže tedy například používáte dřevěnou podlahu, případně její imitaci, hodí se do interiéru nejlépe dveře, jež mají opět přírodní vzhled.

Sklo do interiérových dveří rozhodně patří

Zajímavým řešením jsou skleněné dveře. Nejčastěji se používají pro obývací pokoje. Mají totiž tu vlastnost, že pomáhají prosvětlit interiér místností, které oddělují. Prostor vaší domácnosti se díky nim opticky zvětšuje, což oceníte hlavně v menších bytech panelových domů. Jsou příjemné i v rodinném domě. Zvolit lze dveře s průzračným či matným sklem.

Dostatečně bohatý výběr nabízí interiérové dveře ERKADO. Jedná se o klasické křídlové varianty, které se vyrábějí z moderních, vysoce odolných syntetických materiálů. Zároveň ale působí přirozeně. Imitace dřeva jsou tak od dveří z přírodních materiálů prakticky nerozeznatelné.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 2 =