Zdraví

Imunitu začněte posilovat včas. Přinášíme 3 tipy, jak na to

Jaký je nejlepší lék na nemoc? Žádnou nedostat díky výkonnému imunitnímu systému. Síla naší přirozené obranyschopnosti je do jisté míry ovlivnitelná naším životním stylem a vhodně zvolenými doplňky výživy. Podívejte se na tři jednoduché rady pro silnější imunitu, se kterou ustojíte i kritické podzimní období.

Pestrá strava a dostatek spánku

Jedním z předpokladů dobře fungujícího imunitního systému je vyvážená pestrá strava s obsahem všech základních živin. Špatně živené tělo totiž energii primárně věnuje pro udržení činnosti životně důležitých orgánů a v takové chvíli jde imunita na druhou kolej. Nepříznivě působí také nedostatek spánku. Dokonce se ukázalo, že jinak pozitivní pohybová aktivita má při nadbytku neblahé důsledky, takže nezbytná je i dostatečná regenerace. Během podzimního období, kdy se objevují chřipky a nachlazení, je dobré dávat si na tyto jednoduché rady pozor a snažit se dobře pečovat o organismus, protože nám to vrátí v podobě odolnosti.

Ochrana před oxidativním stresem

Oxidativní stres je vedlejším produktem metabolických reakcí. Zvyšuje se také při stresových situacích. V rámci posilování imunity je důležité eliminovat stresové faktory a přidat antioxidanty. Mezi ně patří nejrůznější ovoce. Koncentrovanější dávku antioxidantů dostanete například v přípravku Graviola Plus. Dalším pozitivním efektem je snížení únavy a míry vyčerpání, což je problém, který se v podzimních měsících, kdy se světlo přes den krátí, ale povinností máme stále stejně.

Doplňky stravy zakoupíte pohodlně přes internet

Vitamínové, minerální a další doplňky stravy dnes nakoupíte přes internet například v e-shopu Gigalékárna.cz. Stačí si vybrat ze široké nabídky produktů. Kromě pomoci při slabé imunitě je možné sehnat doplňky stravy vhodné při potížích vyloženě s únavou, nedostatkem energie a podobně.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × five =