Domov

Elegance a pohodlí v kanceláři: Vsaďte na kvalitní kancelářské židle

Když se řekne sousloví kancelářská židle, pak se mnohým vybaví nábytek, který byl doménou kanceláří v minulosti. Ano, jednalo se o nejrůznější otočné židle, jež byly vyrobeny z oceli a dřeva. O pohodlí se v souvislosti s nimi hovořit stoprocentně nedalo a o nějakém důrazu na moderní design už vůbec ne. V současnosti je naštěstí situace diametrálně odlišná. Na trhu lze nalézt kancelářské židle, jež se stanou doslova skvostem jakýchkoli, a to nejenom administrativních prostor. Jak na volbu té správné? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

S důrazem na bytelnou konstrukci

Jakékoli kvalitní kancelářské židle musí disponovat bytelnou konstrukcí. Pro tu je důležitá především základna. Tvořena by měla být minimálně pěti rameny a také pořádnými kolečky. U těch hraje nejdůležitější roli materiál, z něhož jsou vyrobena. Kov už to dnes nebývá. Nejčastěji se jedná o silikon. Tento materiál se podílí jednak na minimální hlučnosti při pohybu židle a jednak na pohodlí. Využívá se na tuhých podkladech. Na měkkých podlahách typu vinylu či linolea se vyplatí sázka na plast.

Jak dlouho budete na židli sedět?

Odpověď na tuto otázku je nesmírně důležitá v souvislosti s některými prvky, které by židle měla mít. Jestliže na ní trávíte méně než 4 hodiny a slouží především v domácnosti, můžete sáhnout po levných modelech. Jedná-li se o dobu okolo klasických pracovních 8 hodin, už nezapomínejte na bederní opěrku a područky. Pokud pracujete v kanceláři skoro neustále, volte typ židle s opěrkou hlavy. Ta je určena pro aktivní sezení. Páteř získá oporu prakticky při každém pohybu.

Zdravé sezení neexistuje, ale…

Termín zdravé sezení je sám o sobě nesmyslný. Poloha vsedě totiž není pro člověka přirozená a tělo trpí. Ulevit zádům ovšem můžeme. Nákup správné židle nemusí být přitom ani nijak extrémně nákladný. Stačí zadat ve vyhledávači sousloví kancelářská židle akce a určitě nějakou vhodnou najdete. Anebo se rovnou podívejte do eshopu Dona-shop.cz a vyberte si.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 3 =