Domov

Dražba realit jako efektivní způsob nákupu nemovitostí

Hledáte nové bydlení a stále se vám to nedaří? Problém možná tkví ve způsobu, kterým tak činíte. Spousta lidí se totiž snaží najít nejrůznější pozemky a objekty prostřednictvím realitní kanceláře. Ty sice disponují poměrně bohatou nabídkou objektů určených k bydlení, nicméně jejich cena je vcelku vysoká a často nevyhovují přímo požadavkům zájemců. I proto se vyplatí vybrat si nový dům nebo byt v dražbě nemovitostí. Ta má bohužel ve veřejném mínění poměrně pošramocenou pověst. Je to škoda, protože její nabídka může být velmi výhodná.

Zbavte se zbytečných obav!

Jak již bylo řečeno, mnozí lidé se dražby nemovitostí z nejrůznějších důvodů bojí. Veškeré obavy jsou přitom zbytečné, jelikož se jedná o zcela legitimní způsob získání nemovitosti za určitou cenu. Průběh dražby realit je velmi jednoduchý a maximálně transparentní. Na počátku se zaplatí určitá dražební jistota a následně se přihazují další finanční sumy. Nakonec dojde k prodeji daného objektu za přesně stanovenou celkovou cenu. V mnohých případech je její nominální hodnota o dost nižší, než je tomu u celkových pořizovacích sum u realitních kanceláří. Ušetřit tímto způsobem lze i několik desítek či stovek tisíc korun.

Osobně, nebo elektronicky?

Dražby se dělí na elektronické a na ty, k nimž je zapotřebí osobní účast. Liší se prakticky pouze způsobem podání, jinak je jejich průběh identický. Zmínit bychom měli i rozdělení na nedobrovolné a dobrovolné dražby. Prvně jmenované jsou typické tím, že majitel daného objektu navrhne jeho celkovou cenu, na které se začíná nemovitost dražit. Druhý model je spojen s exekučním příkazem vztahujícím se ke konkrétní stavbě. Obě dvě alternativy jsou absolutně bezpečné. Spolehnout se můžete i na pestrou nabídku domů, a to jak v podobě zánovních staveb, tak i starších nemovitostí.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen + 12 =