Děti

Didaktické hračky pro rozvoj dovedností i zábavu

Dětství je plné bezstarostnosti a her. Musíme si ale uvědomit, že hra je pro děti nesmírně důležitá, nejde totiž nejen o zábavu, ale i o učení. Hraním se vyvíjí osobnost dítěte, a proto výběr hraček je nesmírně důležitý. Hraček je na trhu tolik, že nám z toho přechází zrak a mnohdy nevíme, co vybrat. Pokud nám jde o to, aby se dítě hrou i něco naučilo, je dobré sáhnout po hračkách označených jako „didaktické“.

Učení nenásilnou formou

Didaktické hračky slouží k rozvoji základních dovedností, fantazie, logického myšlení, motoriky a znalostí malých dětí nenásilnou formou. Tyto hračky využívají toho, že malé děti jsou ohromně tvárné a nasávají do sebe poznatky z okolí jako houba. Jedna hračka může posloužit k rozvoji několika dovedností zároveň.

Dřevěné hračky jsou opět populární

K těm nejoblíbenějším patří hračky ze dřeva, a ideální jsou pro děti hned z několika důvodů. Dřevo je odolné, takže obstojí i ve školkách a větších dětských kolektivech. Vydrží krásné mnoho let. Dřevěné hračky děti zaujmou, mají pěkný design a naučí se vážit si dřevěných věcí. Dřevo také umožňuje vytvářet ne úplně tradiční tvary a konstrukce, což děti baví.

Co vše didaktické hračky dokážou

V sortimentu dnes najdeme hračky pro rozvoj zručnosti, smyslům, jemné motoriky, logického myšlení, čtení, psaní a počítání, poznávání barev a tvarů i výuku jazyků. A co je nejdůležitější, děti tyto hračky opravdu baví a neberou to jako formu výuky. Dítě si hraje a ani při tom nepostřehne, že se učí. Přesně o to totiž u didaktických hraček jde. Díky hře se může dítě například naučit počítat nebo znát písmenka, jakmile půjde do školy, bude mít vytvořen dobrý základ.

Kde takové hračky pořídit?

Možná si říkáte, že to všechno je sice pěkné, ale nevíte, kde takové didaktické hračky koupit. Široký výběr má e-shop bambinot.cz, a to pro nejmenší i starší děti. K nejoblíbenějším patří Balanční archa, která procvičuje jak logiku, tak i motoriku. Dítě hází kostkou, a to zvířátko, které padne, musí umístit na archu. Ta se zároveň nesmí překlopit. Na podobném principu funguje i Balanční věž nebo další balanční hračky. Jemnou motoriku rozvíjí aktivní kostka několika typů, která může obsahovat puzzle, labyrint, kreslící tabuli nebo xylofon, vše v jedné hračce.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − 15 =