Děti

Dětskou kuchyňku ocení nejen holčičky

Chlapci si hrají s autíčky a legem, zatímco panenky a kuchyňky jsou jen pro dívky? Omyl! Tento stereotyp byl už dávno překonaný a ví se, že si různé děti hrají s různými hračkami bez ohledu na jejich pohlaví. Faktem zůstává, že jednou z nejoblíbenějších hraček všech dětiček jsou dětské kuchyňky.

Nechte vaše děti hrát si kreativně

Zná to každý rodič: dítě něco „vaří“, čaruje s plastovým nádobím i svýma rukama, a pak svůj výtvor hrdě odnese rodičům, příbuzným, známým. Ti se otážou, co to je, a dítě více či méně pohotově odpoví. Je to hra, která se dětem neomrzí, ale především je velmi užitečná: rozvíjí totiž dětskou tvořivost. Dítě si při hře spojuje, co vídá dělat maminku u plotny, se svou činností, a tím se učí a poznává svět.

Pro vytvoření co nejpodnětnějšího prostředí k takovým hrám jsou tady kuchyňky pro děti. Ty se vyrábí v různých podobách, barvách, tvarech a provedeních. Oblíbené jsou takové, které vydávají zvuky a chovají se interaktivně. Které dítě by nemilovalo plotýnku, která se rozsvítí, když chce zrovna smažit rybu, nebo troubu, která se otevře po zmáčknutí tlačítka? Takto vybavená dětská kuchyňka se stane místem, v němž vaše jindy neklidné dítě stráví neobvykle velké množství času.

Zvolte kvalitního výrobce i prodejce

Kuchyňka je sice jen hračka a dítě se asi nespálí o sporák nebo nepřivře ruce do toustovače, přesto je však důležité dbát na to, aby byla hra vašeho dítěte bezpečná. Dost potíží může způsobit už jen nešťastně přiskříplý prst ve dvířkách nebo rána do hlavy o nelogicky umístěnou vrchní poličku.

Abyste předešli potížím, které by mohly nastat, volte kuchyňky od kvalitních a ověřených výrobců. Na českém trhu vás jistě okouzlí výrobky americké značky Step2, které prodává česká firma StepTwo. Na kvalitu a bezpečnost těchto hraček se můžete spolehnout – a to je to nejdůležitější.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − twelve =