Domov

Dětské postele: Jak na výběr podle věku dítěte

Na správném výběru postele stojí mnoho důležitých věcí. V první řadě se jedná o kvalitní a zdravý spánek dítěte bez rizik poranění. Právě tomu je nutné uzpůsobit i výběr postele. Rozhodně není možné pořídit univerzální postel pro dospělého člověka a prostě čekat, až dítě doroste do velikosti postele. Podívejte se, jak postupovat při výběru a na co nezapomenout.

Bezpečná postel pro nejmenší děti

Dětské postele pro nejmenší děti by měly být zabezpečené proti případnému pádu. Variant existuje celá řada a nemusíte nutně vybírat postýlku s dřevnými mřížemi. Existuje i postel se síťkou, která je téměř průhledná a dítě pohodlně vidí ven. Tato varianta nepůsobí nijak násilně, ale zároveň splňuje svůj účel. V každém případě mějte na paměti, že při výběru postele pro malé děti je důležitá jejich bezpečnost a zabránění pádu, hlavně tedy u kojenců a batolat.

detska-postel-s-domeckem-zvysene-jednoluzko-lucas-masiv-smrk

S patrovými postelemi opatrně

Patrové postele šetří prostor a jsou častým řešením v domácnostech s více dětmi a málo místnostmi pro oddělené pokoje. Toto efektivní řešení však má svá úskalí. Při výběru se snažte co nejlépe využít volný prostor, ale zároveň dbejte na to, aby dětská postel byla dostatečně bezpečná. Typy patrových postelí se liší nejen uspořádáním jednotlivých lůžek, ale také polohou schůdků. Ty by neměly být příliš daleko od sebe a měly by být v bezpečném sklonu. Také si ověřte, zda je kolem horní postele dostatečně vysoká zábrana. Vždy dodržujte doporučení výrobce a nedávejte na horní lůžko vyšší matraci, protože by mohla zvýšit riziko pádu.postel-jednoluzko-domino-se-zabranou-d902-rz-masiv-smrk

Jak využít prostor na maximum

Další možností chytrého využití prostoru je výběr dětských postelí s úložným prostorem. Tento prostor je ideální pro skladování hraček nebo třeba i oblečení či knížek. Existují také vyvýšené dětské postele, které pod sebou ukrývají prostor na hraní nebo ukládání věcí. Takový typ postele je u dětí oblíben, protože dole pod postelí mají své malé království.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × two =