Kariéra, Podnikání

Chcete si koupit kancelářskou židli? Poradíme vám, na co si dát pozor

Pokud jste se pustila do modernizace kanceláře, neměla byste podceňovat výběr kancelářské židle. Často vás pobolívají záda? Trápí vás problémy s krční páteří? Stěžujete si neustále na bolesti hlavy? Sedavé zaměstnání má stinnou stránku. V případě, že nedodržujete pravidla správného sezení u počítače, začnou se objevovat přesně takové potíže. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat při výběru kancelářské židle.

Jak sedět, aby vás záda nebolela?

I když investujete do drahé kancelářské židle, kterou doporučuje i celá řada odborníků, nepomůže vám, pokud si neosvojíte optimální způsob sezení. Prvně musíme podotknout, že zdravé sezení prostě neexistuje, neboť takové osmihodinové posedávání na židli není pro člověka vůbec přirozené. V tomto okamžiku se tedy asi začnete ptát. Vyplatí se vůbec kupovat ergonomickou kancelářskou židli? Určitě ano, protože dokáže zmírnit například bolesti zad.

Při sezení je na meziobratlové ploténky vyvíjen dvakrát větší tlak než při stání. V případě kvalitní kancelářské židle negativním vlivům předcházíte, navíc zmírníte pocit únavy a zvýšíte svou produktivitu.

Kancelářské křeslo, nebo kancelářskou židli?

Současný trh je rozmanitý a nabízí různá provedení, přičemž na výběr máte kancelářská křesla i konferenční židle. Křesla jako taková jsou většinou levnější a designově zajímavější. Při odpočinku poskytují maximální pohodlí, ovšem pro dlouhodobé sezení nejsou vhodné, protože neposkytují dostatečnou oporu těla. Kancelářská křesla nenabízí ani možnosti nastavení opěradla či sedadla.

Dobrou ergonomií se pyšní kancelářské židle, s nimiž zvládnete i několikahodinovou šichtu. Poskytují oporu tělu, disponují možnostmi nastavení a polohování, a ještě je možné dokoupit ergonomické doplňky. U levnějších modelů si dávejte pozor, aby splňovaly tyto uvedené vlastnosti, jinak je vám židle k ničemu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + eighteen =