Vzdělání a kariéra

Chcete se konečně domluvit? A co vám v tom brání?

Říkáte si, že už je na čase konečně se pořádně naučit nějaký cizí jazyk? Respektive se doučit to, co jste svého času načali? Permanentních začátečníků u nás totiž běhá pěkná řádka.

Jak se naučit cizí řeč? Metoda, která by platila na každého, snad ani neexistuje. Každý jsme jiný, a každému vyhovuje jiný typ výuky. Proto na základních a středních školách všichni neprospívají. Pomineme-li samozřejmě lenost, absenci vrozeného nadání a skutečnost, zda je či není daný žák studijním typem. Jsou totiž děti, které více prospívají při individuálním vzdělávání. Jiné k výuce potřebují kolektiv. Ale i jeho velikost hraje roli. Jinak se učí ve skupince pěti dětí, jinak ve skupince deseti dětí. Ve třídách se třiceti dětmi a výš je výuka s výsledky téměř nemožná.

Aby výuka měla výsledky

Upozorňujeme na pojem výuka s výsledky. Jinými slovy, chcete-li se nejenom cizí jazyk učit, ale také se ho naučit a být schopni ho používat, zvolte si způsob výuky, který vám zkrátka bude po všech stránkách vyhovovat. Jazyková škola Britannika (na internetu hledejte pod odkazem jazyková škola Praha 2) vám jej zcela určitě nabídne. Cizímu jazyku se tu můžete učit na kurzech skupinových či individuálních. Profesionální lektoři vás ale mohou učit i přímo ve vaší firmě. Více informací o kurzech, jejich náplni a lektorech najdete přímo na stránkách jazykové školy (https://www.jazykovekurzypraha.cz)

Zvládli jste základy? Vyrazte do zahraničí!

A jakmile si osvojíte základy, můžete vyrazit na jazykové kurzy v zahraničí, kde své znalosti budete moci uplatnit v praxi. Uvidíte, jakou budete mít radost, když si v cizí zemi poprvé objednáte v restauraci. Nebo se místního zeptáte na cestu a on vám odpoví. A vy mu samozřejmě porozumíte! Pobyt v cizí zemi vaši výuku povznese o několik mil dál.

Učení jazyků je na celý život

Učení se cizí řeči je v podstatě celoživotní záležitostí. Ono by totiž nemělo končit zvukem zvonění na hodině. Vaším cílem by mělo být naučit se v cizí řeči i myslet, což je, uznáváme, nesmírně obtížné. I ti, co cizí jazyk ovládají perfektně, přiznávají, že myslí ve své mateřštině. Každopádně se výuce snažte dát maximum. Sledujte filmy a čtěte knihy v originále. Nebo se o to alespoň pokuste. Uvidíte, že výsledky se brzy dostaví. 

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × five =