Krása

Celulitida, co s ní ??

Pokud nepatříte k neuvěřitelně šťastným ženám, tak budete nejspíš jako já a spousty dalších bojovat s celulitidou.

Všeobecně se o této hrozbě napsalo už hodně článků a existuje určitě spousty „zaručených“ metod jak se jí zbavit, ale pojďme si je společně shrnout a třeba i přijít na nějakou, kterou jste ještě nevyzkoušely.

Crossfit:

Je to metoda pro ty, které se nebojí hýbat a nevadí jim propocené tričko. Děláte při ní sedy lehy, kliky a skok přes švihadlo. Kolik čeho je na vás. Většinou se při sedu lehu a švihadle Celulitida a co s ní? začíná na 50-ti a kliky 5 ženských- 5 mužských. Postupně se pak každý den přidává 5-10 cviků , než dosáhnete hranice vašich možností. Pravidelným posílení svalů kritických partií docílíte výrazného úbytku celulitidy.

Lymfatické masáže:

Nebavme se o těch, které vám můžou udělat v jakémkoliv salonu, bavme se o tom jak si pomoci samy doma. Stačí vám k tomu hrubší houba na umývání, nebo pro ty otrlejší může být i kartáček na ruce. Tělový krém, který běžné používáte a dětská krupička. Po koupeli si nanesete na postižené místo krém smíchaný s krupičkou a kartáčkem si krouživými pohyby toto místo masírujte. Pozor : vždy směrem od těla, ne k tělu. Tukové žlázy se vám touto masáží prokrví a mohou lépe pracovat.

Skořicový zábal:

Do 2 kelímků bílého jogurtu přidáte pár kapek olivového oleje a pár lžic skořice. Směs rozetřeme na celulitidou postižené místo, převážeme potravinovou folií a můžeme ještě přikrýt dekou, aby se tělo lépe prokrvilo. Necháme působit 30- 45 minut. Pozor : se skořicí nepřehánět, zábal musí hřát ne pálit .

Samozřejmě nesmíme zapomínat dodržovat pitný režim, méně solit.

Doufám že vám dnešní článek v boji s celulitidou pomůže, a byla bych ráda, kdyby jste se i vy třeba se mnou podělily s vašimi radami a zkušenostmi.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 3 =