Krása

Celulitida a jak nad ní zvítězit

Celulitida je problémem, který v současnosti trápí nejednu ženu. Velkým omylem v minulosti bylo přesvědčení, že tato estetická závada postihuje pouze ženy plnoštíhlé nebo obézní a spíše ve vyšším věku. Bohužel postihuje i štíhlé a mladé ženy.

Co je vlastně celulitida? Všechny ji známe jako nevzhledné hrbolky na kůži, zejména na hýždích, stehnech, ale také na pažích a břiše. Kvůli těmto hrbolkům je často nazývána pomerančová kůže. Při celulitidě dochází k tomu, že se zvětšuje objem tukových buněk pod kůží, v postiženém místě špatně protéká krev i lymfa a tím, že se tlačí tukové buňky proti kůži, vznikají právě tyto hrbolky. Za vznik pomerančové kůže nemůže pouze špatná strava, jak se kdysi předpokládalo. Na vině jsou dědičné sklony k celulitidě, samozřejmě špatná strava, nedostatečný pohyb, sedavé zaměstnání, kouření, nadměrné pití alkoholu, nedostatečný pitný režim, ale také hormonální změny, ke kterým dochází v případě, že ženy berou hormonální antikoncepci. Také velkým podílem přispívá neustálécell2 vystavení se stresovým situacím.

Celulitidu mají nejčastěji ženy, ale nevyhýbá se ani mužům. Ženy mají na postižených partiích mnohem tenčí a jemnější kůži než muži, proto se jim zde více ukládá tuk. A velký podíl má hlavně ženský hormon estrogen, který zamezuje absorpci vitamínu B6, který napomáhá oběhu krve. Proto ženy, které trpí celulitidou, by měly zapomenout na hormonální antikoncepci. Nejčastěji se celulitida objevuje v pubertě.

Celulitidu odborníci rozdělují do čtyř fází. První fáze je viditelná pouze v případě, že kůži stlačíte dvěma prsty a pak teprve vidíte hrbolky. Druhá fáze je už viditelná, například pokud stojíte na slunečním světle nebo pokud si sednete, tak ji vidíte na stehnech. Třetí fáze je ve chvíli, kdy je celulitida vidět neustále, ať stojíte nebo sedíte jakkoliv. Čtvrtá fáze je nejenom viditelná, ale přidávají se různé otoky a často je velmi bolestivá.

Přemýšlíte, co dělat, abyste předešla vzniku celulitidy? Hlavně byste měla mít zdravý a vyvážený jídelníček, dostatek pohybu a dodržovat pitný režim. Nejvhodnější k pití je čistá voda, ovocné šťávy a detoxikační čaje. Také je vhodné péči o tělo doplnit krémy a cellulite_02peelingy, které podporují krevní oběh a rozproudí lymfatický systém. Podobný účinek má na tělo i sauna.

A co s celulitidou, pokud už ji máte? Zapomeňte na zázračné pilulky, které vám slibují, že se vám celulitida za měsíc sama „rozpadne“. Můžete zkusit některý z postupů, které nabízejí v kosmetických salonech. Velice oblíbená je lymfodrenáž, kdy se u speciální masáže rozproudí lymfa, a vylučují se z těla škodlivé látky. Dále je hodně rozšířená kavitace, také bezbolestná liposukce, kdy se tukové buňky rozbíjejí pomocí ultrazvuku a jejich obsah odejde z těla močí. Poslední možností je odstranění celulitidy chirurgicky, tzv. liposukcí, kterou doporučují odborníci v určitém rozsahu převážně v případě genetických příčin nebo ve chvíli, kdy veškeré pokusy selžou.

Přejeme vám úspěšný boj s celulitidou!

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 + 8 =