Domov

Byty ke koupi jsou! I ty, které vás finančně nezruinují!

Ceny nemovitostí nejenom v České republice nejsou zrovna nízké. Ve velkých metropolích dokonce dosahují maxim. Po vlastním bydlení přitom touží většina Čechů. A svůj sen si dokonce plné čtyři pětiny z nich zrealizují. Chcete je následovat?

Kde byste chtěli bydlet? Dáváte přednost životu na venkově či spíše ve městě? Nezávisle na místě výkonu povolání obecně platí, že lidem se nejlépe žije v prostředí, v němž vyrůstali, na nějž jsou zkrátka zvyklí. Pokud jste vyrůstali na venkově, ke svému životu nepotřebujete kina, divadla, kavárny a restaurace, je pravděpodobné, že vám tento životní styl nebude činit potíže ani do budoucna. Jste-li ovšem zvyklí na ruch velkoměsta, který se z různých důvodů rozhodnete vyměnit za klidný život na vesnici, můžete alespoň zpočátku pociťovat problémy. Alespoň do té doby, než si zvyknete.

V Praze je bohužel draze

Uznáváme, že rozhodnutí, kde se nakonec usadíme, významnou měrou ovlivňují pracovní příležitosti v kombinaci s cenami nemovitostí. Ty jsou samozřejmě nejvyšší v hlavním městě a dalších velkých metropolích. Zkuste si do vyhledávače dát pojem byty ke koupi Praha, a hned uvidíte, co máme na mysli. Za dvoupokojový byt s kuchyňským koutem na Vinohradech dáte necelých 5 milionů korun. Výjimkou ovšem nejsou nemovitosti v cenách několik desítek milionů.

Nemusíte bydlet jen v Praze

O něco levněji je samozřejmě za Prahou. Přívětivější ceny nemovitostí má například Kladno. Byt 4+1 Kladno je momentálně k mání za necelé tři miliony korun. Vzdálíte-li se od Prahy ještě dál, máte za tuto cenu celý rodinný dům – zajímavé nabídky najdete například pod odkazy prodej rodinného domu Studénka či prodej rodinného domu Tábor. Finančně dostupné bydlení zkrátka nemusí být nedostupné. Jen to chce přestal lpět na hlavním městě.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 1 =