Děti

Bezpečná kola pro naše děti

Dostat první kolo je sen téměř každého dítěte. První samostatná jízda pak často bývá zážitkem na celý život. Pořízením kvalitního kola svému dítěti zajistíte nejen hodiny zábavy, ale hlavně mu dáte prostředek, který napomůže rozvoji jeho fyzické kondice a koordinace svalů.

Dětská kola se od dospělých liší nejen velikostí, ale i řadou dalších parametrů. Přitom je ovšem nutno varovat, že vhodná velikost kola hraje velmi důležitou roli. Častý zvyk kupovat kola větší s tím, že do něj dítě „doroste“ je naprosto zásadní chybou. Větší kolo je pro dítě hůře ovladatelné, což hrozí více pády a rizikem úrazu.

Dětské kolo 12 palců je vhodné pro úplně nejmenší děti okolo dvou let. Výborně poslouží pro první pokusy o nácvik rovnováhy a lze je vybavit odnímatelnými balančními kolečky, která dítěti pomohou získat ke kolu počáteční důvěru. Hned jak dítě získá základní návyky je možná kolečka odmontovat a pokračovat ve výuce na opravdovém kole.

Kola pro předškoláky

Tyto kola jsou vhodná pro děti od 3 do 6 let, které již mají s jízdou na kole nějaké zkušenosti. Design dětských kol je obyčejně navrhován ve dvou verzích, tak aby si svoje kolo snadno vybrali chlapci i dívky. Kola jsou koncipována i proxc16-red jízdu v lehčím terénu, tudíž nejste omezeni pouze na místa s dobrým asfaltovým povrchem. Ergonomická konstrukce a praktické doplňky, jako jsou například blatníky, zajistí, že vaše dítě se při jízdě bude cítit pohodlně. Geometrie rámu je vytvořena s ohledem na dětskou fyziognomii a rovnoměrné zatížení svalů při jízdě.

Dětské kolo 16″ má pouze jediný (pevný) převod a je tak velmi jednoduché na ovládání, přičemž vyžadují pouze minimální údržbu. Některé modely jsou navíc vybavený i pákovými brzdami, díky kterým dítě získá další návyky v budoucnu uplatnitelné při přechodu na pokročilejší typ kola.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × five =