Děti

Anglicky by se děti měly učit už od školky

Čím dříve začnete s výukou cizího jazyka, tím pro vás bude přirozenější. Dnes se zcela běžně začíná na prvním stupni, často dokonce v první třídě, ale to už je docela pozdě. Chcete-li, aby vaše dítko přijalo angličtinu se stejnou lehkostí jako češtinu, je potřeba začít ve školce.

Ve státních školkách se angličtině zpravidla tolik nevěnují, jelikož učitelky na to nemají dostatečné vzdělání. Dá se to samozřejmě řešit formou různých kroužků, mnohé jazykové školy nabízí kurzy pro takhle malé děti. Druhou možností jsou přímo anglické školky.

Ve školce bere dítě angličtinu jako zábavu

V anglických školkách se na děti často vůbec nemluví česky, a tak jim prostě nezbyde nic jiného než se snažit pochytit význam jednotlivých slovíček. Novou slovní zásobu si upevňují pomocí různých her, hudby a říkanek. Hrají si normálně jako v každé jiné školce, jen prostě používají angličtinu.

O tom, jak vypadá den v anglické školce, se snadno přesvědčíte na webu Kidsgarden.cz, brněnské soukromé školky, která je v provozu už deset let. Funguje v návaznosti na Jazykovou školu Hrubý.

Angličtina nemusí být na úkor jiných aktivit

Tato soukromá školka Brno je unikátní nejen výukou angličtiny, ale rovněž tím, že zaměstnává dva učitele – muže. Žádná jiná taková v ČR není, přestože je dobré, když je do výchovy dětí zahrnut i mužský prvek.

Angličtinu přitom nezařazují na úkor jiných činností. Děti chodí plavat, hrát tenis, mohou se učit hrát na keyboard, tančit či tvořit v kroužku keramiky. To jsou další výhody, kterých se ve státních školkách nejspíš nedočkáte. Pro děti je připravený opravdu pestrý program, díky němuž se mohou rozvíjet po všech stránkách. Třikrát ročně se navíc mohou zúčastnit školy v přírodě, v létě je pro ně připravený anglický tábor. Pokud se rozhodnete dát dítě do soukromé školky, bude o něj kompletně postaráno.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + 13 =