Výživa, Zdraví, Životní styl

Aby pojem zdravý životní styl nebyl jen klišé

Nevhodná strava a znečištěné životní prostředí si na nás vybírají svou daň. Rozhodně se o nás coby národu nedá říci, že jsme zdraví jako řípy. Je to ale v současném světě vůbec možné?

Pojem zdravá, popřípadě nevhodná strava, slýcháme snad odevšad. Kdybychom se měli řídit všemi doporučeními, kterými jsme atakováni, nesměli bychom pozřít snad vůbec nic. Lékaři a výživoví specialisté například doporučují konzumaci velkého množství ovoce a zeleniny – minimálně 5 kusů denně.

Pozor na pesticidy!

A pak narazíte na článek, jak jsou spodní vody, ovoce i zelenina zamořené pesticidy. A nikdo neví, jaké škody v lidských útrobách v dlouhodobém horizontu napáchají. Vitamíny tedy přijímáme spolu s koktejlem řady chemických látek. A ty se nám v těle spolu s dalšími odpadními látkami hromadí. A pokud překročí určitou koncentraci, mohou vyvolat kaskádu dalších zdravotních problémů a onemocnění. To není moc povzbudivé, že ne?

Pravidelně se pročišťujte

Proto bychom měli učinit takové kroky, jež tomu zamezí. Jedním ze způsobů je pravidelná detoxikace organismu, která není ničím jiným než jeho pročištěním. Stejně, jako když jednou za čas pročistíte odpadní trubky proudem čisté vody, pročistíte i sebe.

Vyvážený a zdravý jídelníček

Detoxikačních kúr najdete na internetu celou řadu. V každém případě se vyhněte hladovění, které většinou přináší více škody než užitku. Základem je vyvážený a zdravý jídelníček. Přestaňte se stravovat ve fastfoodech a připravujte si obědy třeba do krabičky stejně, jako připravujete dětem svačiny do školy. Věřte, že brzy zaznamenáte změnu. Budete energičtější a mít lepší náladu.

PestryJidelnicek.cz

Velmi praktická je v tomto smyslu internetová aplikace PestryJidelnicek.cz, jež v první řadě nabízí základní orientaci v oboru. A pomocnou ruku těm, kteří o ni mají zájem, ať již chtějí zhubnout nebo přibrat, neboť i to může být problém. Na stránkách vyplníte jednoduchý formulář, na jehož konci obdržíte nejenom komplexní jídelníček pro vaši osobu, ale i graf BMI a hlavně spoustu vypracovaných zdravých receptů.

Aplikace kamarádem

Aplikace PestryJidelnicek.cz tak je velmi bohatým zdrojem inspirace. Najdete na ní nejenom zdravé recepty, ale i velmi dobře zpracovaný magazín o hubnutí plný spousty inspirativních článků na různá témata spojená se zdravým životním stylem. K tomu, abyste vůbec zjistili, jak na tom jste, vám poslouží BMI kalkulačka, s jejíž pomocí zjistíte, zda trpíte nadváhou nebo podvýživou. Ani jeden stav totiž není příznivý. Aplikaci doporučujeme vnímat jako dobrého kamaráda, jenž to s vámi zkrátka myslí dobře.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 5 =