Krása

5 tipů, jak podpořit růst vlasů

Mít krásné, lesklé a bohaté vlasy je snem každé ženy. Někdo má to štěstí, že téměř nic dělat nemusí, a přesto se chlubí bujnou hřívou jako z reklamy. Na druhou stranu bohužel existují typy vlasů, které vyžadující více péče a úsilí, aby vypadaly krásně. I přesto však můžete podpořit jejich růst a dosáhnout zdravějšího vzhledu. V článku najdete 5 praktických tipů, díky kterým vlasy rychleji porostou a budou krásnější.

Poznejte typ svých vlasů

Vše začíná u poznání druhu vlasů. Od tohoto zjištění se následně odvíjí výběr kosmetiky a vhodné péče. To, jaký typ vlasů máte, vám nejlépe určí zkušená kadeřnice.

Nejvíce problematické na údržbu a podporu pro zdravý růst jsou suché vlasy. Vzhledem k tomu, že jsou přirozeně sušší, více se lámou a mají větší tendenci k třepení konečků, což je značnou komplikací při snaze o co nejdelší vlasy. Více informací o péči o suché vlasy najdete na stránce: https://www.philips.cz/c-m-pe/pece-o-vlasy/pece-o-suche-vlasy

Vhodná vlasová kosmetika

Aby bylo možné dosáhnout krásných vlasů, musíte používat vhodnou kosmetiku. Na trhu existuje celá řada nejrůznějších druhů přípravků, přičemž se liší podle toho, pro jaké vlasy jsou vyrobené. Suché vlasy ocení šampon a kondicionér s větším podílem výživných složek a pečujícími oleji. Pozor na přípravky s obsahem alkoholu, který vlasy dále vysušuje, takže ztrácí svůj lesk, krepatí se a jsou jemnější a lámavější. Opatrně také s nejrůznějšími gely a stylingovými přípravky, které vlasy zatěžují.

Pravidelné masky

Podporou pro růst vlasů je péče o posledních několik centimetrů. Jde totiž o nejstarší část vlasu, která byla za svůj život značně namáhána. Konečky se třepí, a když se nepovede jejich včasná záchrana, přijdou na řadu nůžky a sen o dlouhé hřívě se opět rozplyne do neznáma. S tím mohou pomoci pravidelné pečující masky sloužící pro výživu vlasů. Díky dodání pečujících složek porostou rychleji a budou na první pohled zdravější. V případě hodně poškozených vlasů se nebojte sáhnout po přípravcích s obsahem přírodních olejů.

Šetrná péče

Kritickou fází je fénování, žehlení a podobné úpravy. Horký vzduch totiž výrazně zatěžuje celý vlas, takže je nepřítelem pro dlouhou a nepoškozenou kštici. Využívejte fény s ionizátorem a pro stylizaci volte méně horký vzduch. Výraznou pomocí mohou být přípravky určené pro ošetření vlasů právě před použitím žehličky a podobně.

Zdravá životospráva

Růst vlasů závisí také na výživě. Kromě pestré a zdravé stravy bohaté na minerální látky, vitamíny a proteiny, je vhodné sáhnout po komplexním doplňku stravy. Velmi dobrými výsledky se mohou pyšnit některé přípravky určené speciálně s cílem podpořit zdraví a růst vlasů. Na každého však může působit něco trochu jiného, proto se nebojte vyzkoušet více různých produktů. Dejte si minimálně měsíc na sledování výsledků a následně posuďte, jestli došlo ke zlepšení, nebo vyzkoušíte něco nového.

Zdroj: https://www.klubzdravi.cz/a/jak-podporit-rust-vlasu

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + 8 =