Kariéra

4 tipy, jak efektivně hledat novou práci

Chcete si najít nové zaměstnání, ale stále se vám nedaří? Možná je na čase pustit se do efektivního hledání s maximálním možným úsilím. Co všechno budete potřebovat a na co si dát pozor, abyste se novému zaměstnavateli zalíbili? To vám prozradíme v tomto článku v několika jednoduchých tipech.

Poznejte sami sebe

První krok pro úspěšné hledání práce je poznání, jaká pro vás bude nejvhodnější. To je dáno nejen vaší kvalifikací, ale i tím, jaká jste osobnost. Udělejte si jednoduchý test Poznej sám sebe a zjistěte, jestli vám bude více vyhovovat práce v kolektivu, či spíše činnosti pro jednotlivce. Na podobné otázky, které mají zjistit, jaká jste osobnost, se vás může ptát i personalista během pohovoru.

Najděte všechny dostupné nabídky

Vysněná práce se skrývá za velkým množstvím nabídek, které si prohlédnete. Výborným místem jsou portály, jako je například airjobs.cz, kde najdete opravdu hodně pracovních nabídek. Nezapomínejte ani na tištěnou inzerci. Pokud máte svou vysněnou firmu, zkuste se zeptat přímo tam a třeba budete mít štěstí.

Vylaďte svůj životopis

V první fázi často posíláme odpověď na nabídku, ke které přikládáme svůj životopis. Nevynechejte všechny kurzy, pracovní zkušenosti a jiné podstatné informace, které by mohly zvýšit vaše šance na přijetí. Zároveň ale v žádném případě nelžete a nepište nic, co není pravda. Zapůsobit může i lehce odlišná forma a originální zpracování. Přímo na některých pracovních portálech najdete více doporučení pro vytvoření dokonalého životopisu.

Ptejte se známých

Dobrým zdrojem při hledání práce mohou být i vaši známí. Zeptejte se, jestli u nich v práce nehledají posily, nebo jestli neví o volném zajímavém místě. Mezi přáteli se i zmiňte, že hledáte práci. Třeba si na vás vzpomenou, až o něčem zajímavém uslyší. Možná budete překvapeni, jaké příležitosti si pro vás osud přichystá.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + one =