Zdraví

3 způsoby, jak se rychle zbavit kašle

Když se z vás linou chřaplavé zvuky a co chvíli si kvůli kašli zakrýváte ústa, většina lidí se na vás kouká skrz prsty a v duchu vás proklíná, protože se bojí, že je nakazíte. Obavy jsou na místě, vy se sebou něco musíte udělat. Nabízí se hned 3 způsoby, jak si ulevit od dráždivého kašle.

Čajová alchymie

Na dráždivý kašel zabírají bylinkové čaje. Výborně se osvědčuje šípek v kombinaci s lipovým květem a bezinkami. Pijte ho horký, ideálně po celý den. Získáte vitamíny, bylinky zároveň zmírní tvorbu hlenu. Jedinou nevýhodou je, že léčba kašle pomocí bylinek trvá několik dní a ne vždy je možné mít čaj u sebe. Pomáhá také čaj se zázvorem a tymiánem.

Cibule, med a zábal

Dobré výsledky má také osvědčená kombinace medu a cibule. Cibuli nakrájejte najemno a přidejte 2 polévkové lžíce medu. Zamíchejte, nechte asi 2 hodiny „odpočívat“ v chladu. Poté po malých lžičkách konzumujte. Úleva se dostaví během několika hodin. Směs je nejlepší si dopřávat před spaním. Projevy kašle také zmírní olejový zábal. Připravte si starou látkovou plenu nebo ručník. Látku namočte do teplého oleje a poté přiložte na krk a hrudník. Zabalte ještě dalším suchým ručníkem a nechte působit alespoň půl hodiny.

Sirup s okamžitým účinkem

Potřebujete se ho zbavit okamžitě? Zajděte do lékárny a kupte si lék na kašel. Vysokých účinků dosahují přípravky od Vicks. Oblíbený je MedExpecto Vicks sirup proti kašli (více na http://www.vicks.cz/). Byl speciálně vyvinut pro léčbu vlhkého kašle. Obsahuje účinnou látkou guaifenesin, jeho chuť zjemňuje med a zázvor. Konzistence sirupu je unikátní v tom, že sirup ulpívá na sliznici krku a díky tomu přináší okamžité zklidnění. Jako lék na kašel (viz. http://www.vicks.cz/) působí i pastilky MedDex Vicks. Obsahují dextromethorfan a med. Pomáhají tlumit a léčit projevy suchého a dráždivého kašle.

Nenechte kašel, aby vám znepříjemňoval život!

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 − two =